Infolinia: 32 252 15 47 Sklep online Baza wiedzy FAQ Cennik usług Kontakt

Serwis i naprawa klimatyzacji sprawdzona firma. Czyszczenie klimatyzacji.

Nowoczesne układy klimatyzacyjne odpowiadają zarówno za chłodzenie oraz ogrzewanie powietrza, a także dbają o jego jakość. Dlatego warto regularnie sprawdzać układ i w razie potrzeby przeprowadzić serwis klimatyzacji.

Usługi wykonywane w ramach serwisu klimatyzacji

Obowiązkiem właściciela domu jest zapewnienie bezpiecznego działania klimatyzatora. Regularne czyszczenie jest bardzo ważne i nie można o nim zapominać. Firma Air Engineering oferuje usługi w zakresie projektowania, montażu, serwisowania instalacji. Prawidłowo podłączona klimatyzacja nie wymaga praktycznie żadnych działań serwisowych, jeżeli zdarzy się taka sytuacja wówczas naprawa klimatyzacji w domu jest przeprowadzana przez doświadczonych specjalistów. W klimatyzatorze powstaje wilgoć na skutek chłodzenia powietrza, woda odprowadzana jest instalacją odprowadzenia skroplin do kanalizacji lub na zewnątrz.

Wyposażenie klimatyzatorów

Ważne jest regularne czyszczenie układu w celu usunięcia wszystkich zanieczyszczeń. Jeżeli klimatyzator nie będzie czyszczony to ludzie przebywający w budynku będą oddychać powietrzem słabej jakości. Jednocześnie ma to kluczowy wpływ na spadek wydajności urządzenia, przez co koszty eksploatacyjne wzrastają. Warto zwrócić uwagę na fakt, że zanieczyszczony układ klimatyzacji jest znacznie głośniejszy i zużywa więcej energii elektrycznej. Czasami jest to połączone z wydzielaniem brzydkich zapachów, które są najczęściej spowodowane rozwijającą się pleśnią oraz wirusami. Każdy klimatyzator należy co najmniej raz na 6 miesięcy poddawać przeglądom konserwacyjnym polegającym na czyszczeniu filtrów, sprawdzaniu instalacji odprowadzenia skroplin, dezynfekcji, odgrzybianiu za pomocą specjalistycznych preparatów, sprawdzaniu podstawowych parametrów chłodzenia lub grzania. Wymóg wykonywania przeglądów konserwacyjnych jest wymaganiem dla uzyskania gwarancji producenta klimatyzatorów.

Wymiana filtrów w urządzeniu

Filtry w klimatyzatorze powinny być czyszczone przynajmniej raz na sześć miesięcy. Warto jednak pamiętać, że jest to indywidualna kwestia i zależy od zużycia filtra oraz ilości kurzu, który znajduje się w urządzeniu. Filtry w układach klimatyzacyjnych nie są jednorazowe, dlatego można ich bez obaw używać wielokrotnie. Dostęp do filtrów klimatyzacji jest bardzo prosty, ponieważ wystarczy, że otworzysz czołowy panel i wyjmiesz filtr. Każdorazowo czynność czyszczenia filtrów należy wykonać zgodnie z załączoną instrukcą obsługi producenta. Oczywiście można spróbować wykonać to samemu, ale znacznie lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług firmy, która się w tym specjalizuje. Firmy oferujące serwis klimatyzacji posiadają własne specjalistyczne preparaty czyszczące. Zdecydowanie cięższym zadaniem jest usunięcie zanieczyszczeń z wewnętrznych części układu klimatyzacyjnego. Znajdują się tam ważne podzespoły i trzeba bardzo uważać, żeby niczego nie uszkodzić. W przypadku regulranie wykonywanych przeglądów konserwacyjnych minimum co 6 miesięcy nie ma potrzeby usuwania zanieczyszczeń wewnętrznych części układu klimatyzacyjnego.

Etapy czyszczenia klimatyzacji

Czyszczenie klimatyzacji odbywa się w kilku etapach. Najpierw należy wyczyścić dokładnie obudowę urządzenia oraz jego wnętrze. Po wstępnym czyszczeniu oraz czyszczeniu filtrów można przejść do odgrzybiania klimatyzacji. Ekipa przeprowadzająca serwis powinna również umyć skraplacze oraz zdezynfekować resztę wewnętrznych komponentów. Klimatyzatory domowe nie są zazwyczaj dobrze konserwowane i przez to powstaje zagrzybienie. Zarodniki grzybów są wydmuchiwane razem z powietrzem przez urządzenie. Istnieje kilka metod odgrzybiania klimatyzacji. W sprzedaży jest dostępnych wiele środków, takich jak płyny, koncentraty oraz areozole antygrzybiczne.

Trwa wysyłanie wiadomości...

Chcesz zapytać o nasze usługi i ofertę? Zapraszamy:

Minimum 1 znak
Minimum 7 znaków
Niepoprawny adres e-mail
Minimum 1 znak
* pola obowiązkowe
* Proszę o kontakt w tej sprawie - akceptuję oświadczenie