Infolinia: 32 252 15 47 Sklep online Baza wiedzy FAQ Cennik usług Kontakt

Czym są i jak działają kurtyny powietrzne?

Kurtyny powietrzne (mogą być z nagrzewnicą elektryczną, nagrzewnicą lub chłodnicą wodną, chłodnico/nagrzewnicą freonową oraz tzw. zimne – bez nagrzewnicy czy chłodnicy) montowane są przed wejściami do budynków lub między różnymi strefami w jednym budynku w celu stworzenia bariery dla powietrza napływającego z zewnątrz lub z innego miejsca. Jest to element systemu wentylacyjnego, który pozwala na uniknięcie strat ciepła generowanych przez częste otwieranie drzwi w takich obiektach jak sklepy wielkopowierzchniowe czy hale przemysłowe. Pozwala również na utrzymanie stałej niskiej temperatury w chłodniach czy klimatyzowanych pomieszczeniach nawet podczas upalnego lata.

Niewidzialna bariera

Kurtyny powietrzne mogą być montowane poziomo nad drzwiami lub pionowo po obu stronach wejścia. Urządzenia te wytwarzają strugę powietrza, która jest na tyle silna, że uniemożliwia przepływ powietrza przez otwarte drzwi lub bramę. W ten sposób zabezpieczają przed uciekaniem ciepłego powietrza z pomieszczeń ogrzewanych oraz nagrzewaniem się obiektów klimatyzowanych. Nie pozwalają także dostawać się do wewnątrz owadom, kurzowi czy nieprzyjemnym zapachom, dzięki czemu np. w restauracjach umożliwiają wydzielanie stref dla palących i niepalących niedaleko siebie, bez konieczności odgraniczania ich szczelnie zamykanymi drzwiami.

Innowacyjne zastosowania

Ponieważ strumień powietrza wytwarzany przez kurtyny elektryczne jest na tyle mocny, że tworzy solidną, choć niewidzialną barierę, znalazł zastosowanie w laboratoriach i służy tam do oddzielania stref, w których emituje się drażniące albo szkodliwe opary, od pozostałych części badawczych. Dzięki temu powietrze w całości się nie miesza i trujące substancje nie przedostają się dalej. Pozwala to na zachowanie bezpieczeństwa ludzi i różnorodnych badań wykonywanych w tym samym miejscu.

 

Trwa wysyłanie wiadomości...

Chcesz zapytać o nasze usługi i ofertę? Zapraszamy:

Minimum 1 znak
Minimum 7 znaków
Niepoprawny adres e-mail
Minimum 1 znak
* pola obowiązkowe
* Proszę o kontakt w tej sprawie - akceptuję oświadczenie