Infolinia: 32 252 15 47 Sklep online Baza wiedzy FAQ Cennik usług Kontakt

Dobranie odpowiedniego klimatyzatora do posiadanego przez nas pomieszczenia, z pozoru nie jest rzeczą łatwą. Prezentujemy kilka pomocnych wzorów i informacji.

Klimatyzatory są obecnie standardowym wyposażeniem w biurach, różnego rodzaju miejscach publicznych oraz domach i pomieszczeniach mieszkalnych. Pozwalają one na wymianę i filtrację powietrza, a także na dostosowanie jego temperatury do własnego zapotrzebowania. Obecnie wyróżniamy kilka standardowych typów klimatyzatorów. Są to np. klimatyzatory ścienne, których nazwa  wskazuje na miejsce instalowania takich jednostek, klimatyzatory podstropowe, które montowane są bezpośrednio do konstrukcji stropu oraz klimatyzatory kasetonowe, które umieszcza się nad podwieszanym sufitem. Wyróżniamy też różne systemy pracy tych klimatyzatorów. Są to np. systemy kanałowe i wielokanałowe oraz systemy Split, multi Split, VRV i VRF.

Serdecznie zapraszamy do lektury kolejnego wpisu na blogu firmy Air Engineering, dotyczącego właśnie systemu klimatyzacji multi split.

Systemy klimatyzacji multi split

System multi split jest idealnym rozwiązaniem dla dużych domów jednorodzinnych oraz siedzib firmowych z dużą ilością osobnych biur. Pozwala na podłączenie dużej ilości jednostek wewnętrznych o dużej mocy, do pojedynczej jednostki zewnętrznej. To rozwiązanie systemowe umożliwia stworzenie rozwiniętego zespołu, pracującego w tym samym czasie na rzecz kilku pomieszczeń. Korzyściami płynącymi z takiego schematu, jest umiejscowienie modułu sterującego w jednym urządzeniu, sterującym pracę kilku jednostek zewnętrznych. Rozwiązanie to jest także korzystne z punktu widzenia ekonomicznego, gdyż pozwala na znaczną oszczędność energetyczną. Zespół ten może być także połączony z systemami wyposażonymi w pompy ciepła. Pozwala on wówczas na transport ciepła z pomieszczeń chłodzonych, do tych, które chcielibyśmy ocieplić.

Trwa wysyłanie wiadomości...

Chcesz zapytać o nasze usługi i ofertę? Zapraszamy:

Minimum 1 znak
Minimum 7 znaków
Niepoprawny adres e-mail
Minimum 1 znak
* pola obowiązkowe
* Proszę o kontakt w tej sprawie - akceptuję oświadczenie