Infolinia: 32 252 15 47 Sklep online Baza wiedzy FAQ Cennik usług Kontakt

Klimatyzacja biurowa

Klimatyzacja jest coraz częściej montowana w biurach, ponieważ dzięki niej możemy szybko obniżyć temperaturę w upalny dzień albo ogrzać pomieszczenie ciepłym powietrzem, gdy podczas mroźnej zimy jest w nim zbyt chłodno. Bardzo ważne na początku jest wybranie profesjonalnej firmy, która fachowo wykona całość instalacji, a później przeprowadzanie okresowych przeglądów jej stanu, dokładne oczyszczanie elementów filtrujących i uzupełnianie płynu chłodzącego.

Główne zalety

Sprawnie działające urządzenia klimatyzacyjne pozwalają na wydajną pracę osób w biurze niezależnie od temperatury panującej na zewnątrz. Nowoczesne klimatyzatory nie tylko ochładzają lub ogrzewają pomieszczenie, ale także oczyszczają je z bakterii, pyłów oraz kurzu. Jest to szczególnie istotne w tych biurach, które położone są przy ruchliwych ulicach, w centrach miast oraz innych miejscach, w których nawet otwarcie okna nie zapewnia dopływu świeżego i czystego powietrza.

Wady

Główna wada klimatyzacji wiąże się z nagłymi zmianami temperatury odczuwanymi przez pracowników wychodzących ze schładzanego pomieszczenia lub wchodzących do niego. Może to powodować choroby układu oddechowego, w tym częste przeziębienia, anginy oraz kłopoty z zatokami. Warto temu zapobiegać w taki sposób, że temperaturę klimatyzacji ustawia się tylko o kilka stopni niższą niż panująca na zewnątrz, wtedy pracownicy nie odczuwają szoku termicznego, wchodząc do biura.

Odpowiednia konserwacja

Aby klimatyzacja działała wydajnie, niezbędne są jej regularne przeglądy i konserwacja. W przeciwnym razie urządzenie może stać się siedliskiem niebezpiecznych bakterii, grzybów i innych drobnoustrojów, które dostają się do powietrza i negatywnie wpływają na zdrowie pracowników i w konsekwencji obniżają wydajność pracy całego biura.

Trwa wysyłanie wiadomości...

Chcesz zapytać o nasze usługi i ofertę? Zapraszamy:

Minimum 1 znak
Minimum 7 znaków
Niepoprawny adres e-mail
Minimum 1 znak
* pola obowiązkowe
* Proszę o kontakt w tej sprawie - akceptuję oświadczenie