Infolinia: 32 252 15 47 Sklep online Baza wiedzy FAQ Cennik usług Kontakt

Klimatyzacja domowa – odpowiednie czyszczenie

Klimatyzacja domowa pozwala na cieszenie się czystym powietrzem o wybranej przez nas temperaturze, ale działa poprawnie tylko wtedy, gdy jest odpowiednio oczyszczana i konserwowana. To bardzo ważne, ponieważ oddychamy tym, co przepływa przez kanały wentylacyjne i sam klimatyzator, a więc musimy bezwzględnie dbać o ich czystość.

Zanieczyszczone filtry

Wewnątrz urządzeń klimatyzacyjnych znajdują się filtry powietrzne, czasem również spotykane są plazmowe i odwadniające, które mają za zadanie polepszyć jakość wydmuchiwanego powietrza. Jednak na wszystkich tych filtrach z biegiem czasu osadzają się coraz większe ilości zanieczyszczeń, które stanowią znakomitą pożywkę dla niebezpiecznych drobnoustrojów wywołujących różne choroby dróg oddechowych. Dlatego filtry należy czyścić regularnie i zgodnie ze wskazaniami producenta, co zapewnia nie tylko odpowiednią wydajność pracy klimatyzacji domowej, ale przede wszystkim gwarantuje czyste i pozbawione groźnych bakterii powietrze w pomieszczeniu.

Kanały wentylacyjne

Instalacja klimatyzacyjna obejmuje nie tylko sam klimatyzator, ale także przewody wentylacyjne, które zgodnie z przepisami powinny być wyposażone w odpowiednie otwory rewizyjne umożliwiające dokładne oczyszczenie ich wnętrza, jeśli nie ma możliwości utrzymywania ich w czystości w inny sposób.

Czyszczenie kanałów wentylacyjnych najlepiej zlecić profesjonalnej firmie, która dobierze odpowiednią metodę zależnie od rodzaju naszego systemu klimatyzacji. Najczęściej stosuje się szczotkowanie mechaniczne, które polega na czyszczeniu szczotką zanieczyszczeń znajdujących się we wnętrzu kanału.

Po przeprowadzeniu czyszczenia mechanicznego klimatyzacji równie ważna jest jej dezynfekcja, która likwiduje wszelkie mikroorganizmy, jakie jeszcze w niej pozostały np. za pomocą lamp UV. Wykonują ją odpowiednio przeszkolone osoby przy użyciu specjalnie dobranych środków chemicznych.

Trwa wysyłanie wiadomości...

Chcesz zapytać o nasze usługi i ofertę? Zapraszamy:

Minimum 1 znak
Minimum 7 znaków
Niepoprawny adres e-mail
Minimum 1 znak
* pola obowiązkowe
* Proszę o kontakt w tej sprawie - akceptuję oświadczenie