Infolinia: 32 252 15 47 Sklep online Baza wiedzy FAQ Cennik usług Kontakt

Klimatyzacja domowa – wybór odpowiedniego urządzenia

Klimatyzacja w domach jednorodzinnych lub mieszkaniach coraz bardziej się upowszechnia. Nie jest już rzadko spotykanym luksusem, ale staje się urządzeniem spełniającym wiele istotnych funkcji. Przede wszystkim chłodzi powietrze, oczyszcza je i zapewnia odpowiedni poziom wilgotności. Dodatkowo wszystkie klimatyzatory zawierają filtry powietrza zatrzymujące brud i kurz, a nowocześniejsze mogą mieć także filtry węglowe niwelujące wszelkie nieprzyjemne zapachy, jonizatory, a także pochłaniacze elektrostatyczne usuwające z powietrza bakterie, roztocza czy nawet dym papierosowy.

Główne wskazówki dotyczące wyboru odpowiedniego urządzenia klimatyzacyjnego dotyczą takich aspektów jak:

- głośność: ważne dla naszego komfortu jest, by zakupione urządzenie pracowało jak najciszej, a więc w granicach 45–55 dB;

- ciecz chłodząca: jeszcze do niedawna często stosowano mieszaninę związków chloru, fluoru i węgla, która nie była przyjazna dla środowiska naturalnego, ale w ostatnim czasie pojawiły się mniej szkodliwe mieszaniny fluoru z węglem lub oparte na propanie, które są znacznie bezpieczniejsze;

- moc chłodzenia: zależy od takich czynników jak wielkość pomieszczenia, grubość ścian wraz z izolacją, liczba okien i drzwi, nasłonecznienie, piętro, na którym znajduje się mieszkanie, i liczba najczęściej przebywających w nim osób. Znając te wszystkie informacje, profesjonalny sprzedawca powinien móc nam zaproponować urządzenie o optymalnej mocy.

Gdy już wybierzemy odpowiednią klimatyzację, pozostaje nam tylko jej zamontowanie. Można w tym celu wynająć profesjonalną ekipę instalacyjną lub, jeśli jesteśmy w stanie, zrobić to samemu. Pamiętajmy jednak, by nie montować tego urządzenia w pobliżu grzejników czy innych źródeł ciepła, nie stawiać na nim żadnych przedmiotów oraz nie zakrywać kratek wentylacyjnych, gdyż zmniejszamy wtedy niezbędny przepływ powietrza.

Coraz bardziej popularne jest ostatnio stosowanie klimatyzatorów wyposażonych w sterowanie za pomocą sygnałów Wi Fi. Możliwe jest wówczas sterowanie klimatyzatora np. z aplikacji na smartfonie czy tablecie z dowolnego miejsca.

Trwa wysyłanie wiadomości...

Chcesz zapytać o nasze usługi i ofertę? Zapraszamy:

Minimum 1 znak
Minimum 7 znaków
Niepoprawny adres e-mail
Minimum 1 znak
* pola obowiązkowe
* Proszę o kontakt w tej sprawie - akceptuję oświadczenie