Infolinia: 32 252 15 47 Sklep online Baza wiedzy FAQ Cennik usług Kontakt

Klimatyzacja w mieszkaniach i domach jednorodzinnych

Urządzenia klimatyzacyjne zapewniają wymianę powietrza w danym pomieszczeniu oraz umożliwiają utrzymanie odpowiedniej temperatury i wilgotności. Zależnie od potrzeb mogą chłodzić albo ogrzewać wnętrze, aby zapewnić ludziom komfort cieplny: zimą to temperatura około 21–22 stopnie Celsjusza, a latem trochę więcej, bo od 23 do 25.

Klimatyzację montuje się bardzo często w biurach, pomieszczeniach produkcyjnych, muzeach czy innych miejscach, w których ważne jest utrzymanie odpowiedniej temperatury i mikroklimatu. Coraz częściej jednak znajduje ona zastosowanie również w domach prywatnych.

Zalety klimatyzacji

W naszym kraju klimatyzacja wydaje się szczególnie przydatna podczas upalnego lata, szczególnie jeśli dom lub mieszkanie jest bardzo nasłonecznione albo mieszkamy na poddaszu, które szybko się nagrzewa od strony dachu. W takich przypadkach montaż jednego lub kilku urządzeń chłodzących powietrze i zapewniających odpowiednią wilgotność jest bardzo dobrym rozwiązaniem i pozwala na utrzymanie przyjemnej temperatury nawet podczas najgorętszych miesięcy roku.

Warto też wiedzieć, że rola klimatyzatorów nie ogranicza się do chłodzenia, ponieważ zapewniają one również wymianę powietrza oraz nawilżają lub osuszają je w zależności od aktualnych potrzeb.

Regularne przeglądy

Urządzenia klimatyzacyjne powinny być regularnie sprawdzane i oczyszczane przez profesjonalne firmy, aby działały prawidłowo i nie zaczęły się w nich rozwijać niebezpieczne bakterie, grzyby czy inne drobnoustroje. Ważne jest przede wszystkim kontrolowanie stanu filtrów – czy odpowiednio przepuszczają powietrze, oraz połączeń mechanicznych, ponieważ jeśli są one nieszczelne, to mogą prowadzić do wycieku środka chłodzącego.

Trwa wysyłanie wiadomości...

Chcesz zapytać o nasze usługi i ofertę? Zapraszamy:

Minimum 1 znak
Minimum 7 znaków
Niepoprawny adres e-mail
Minimum 1 znak
* pola obowiązkowe
* Proszę o kontakt w tej sprawie - akceptuję oświadczenie