Infolinia: 32 252 15 47 Sklep online Baza wiedzy FAQ Cennik usług Kontakt

Klimatyzatory i systemy rekuperacji

W nowoczesnym budownictwie mieszkalnym oraz w wyposażeniu biurowym, klimatyzatory przestały być rzadko osiągalnym luksusem. Można je teraz napotkać w zdecydowanej większości firm oraz w wielu domach i mieszkaniach. Klimatyzatory zapewniają wymianę powietrza w pomieszczeniach, dostosowując jego temperaturę do oczekiwań użytkownika. Nie jest jednak łatwo dobrać urządzenie do pomieszczenia, tak, aby odpowiednio dostosować jego moc do posiadanej powierzchni. Prezentujemy Państwu kilka rad i wzorów, na temat dopasowania klimatyzatorów do użytkowanego metrażu.

Dobór klimatyzatorów do metrażu pomieszczenia

W celu dopasowania klimatyzatora do przeznaczonego dla niego pomieszczenia, trzeba zacząć od określenia metrażu, na którym klimatyzator ma spełniać swoje zadanie. Następnie należy pomnożyć ustaloną powierzchnię w metrach kwadratowych przez 100. Uzyskany wynik przedstawiał będzie konieczną moc chłodniczą klimatyzatora, podaną w watach. Przykładowo, jeżeli klimatyzator ma poprawnie działać na powierzchni 20 metrów kwadratowych, jego moc powinna oscylować w granicach 2000 watów. Jest to skuteczna metoda, lecz pozwala ona uzyskać wynik jedynie w przybliżeniu. Dzieje się tak dlatego, iż nie bierze ona pod uwagę szerokiej gamy czynników, które mogą mieć wpływ na końcowy wynik. Do takich czynników należą np. ilość osób przebywających w pomieszczeniu, ilość lamp, komputerów i innych źródeł energii, czy też nasłonecznienie pomieszczenia. Z tego właśnie powodu powstały specjalne programy komputerowe, które po wpisaniu przez nas kilku wymaganych informacji, są w stanie dokładnie wyliczyć potrzebną nam moc klimatyzatora. Programy te są bezpłatnie dostępnie u właściwie każdego dystrybutora systemów klimatyzacji.

Dobór rekuperatorów

W celu dopasowania rekuperatora do przeznaczonego dla niego mieszkania, domu, biura trzeba zacząć od określenia kubatury oraz ilości osób, dla których rekuperator ma spełniać swoje zadanie. Następnie należy dobrać rekuperator w zależności od odpowiedniej krotności wymian powietrza lub ilości powietrza dla określonej ilości osób. Pomocą w właściwym doborze rekuperatorów służą wykwalifikowane kadry inżynierów firmy Air Engineering.

Trwa wysyłanie wiadomości...

Chcesz zapytać o nasze usługi i ofertę? Zapraszamy:

Minimum 1 znak
Minimum 7 znaków
Niepoprawny adres e-mail
Minimum 1 znak
* pola obowiązkowe
* Proszę o kontakt w tej sprawie - akceptuję oświadczenie