Infolinia: 32 252 15 47 Sklep online Baza wiedzy FAQ Cennik usług Kontakt

Najważniejsze zalety rekuperatorów

Wentylacja jest niezbędnym elementem każdego budynku. Nowością w tym sprawdzonym i docenianym systemie jest uzupełnienie go o system rekuperacji. Pozwala on oszczędzać ciepło podczas wymiany powietrza z otoczeniem. Rekuperatory mają też wiele innych zalet.

Czym jest system rekuperacji?

Przebywanie większej grupy osób w zamkniętym pomieszczeniu sprawia, że podczas normalnego funkcjonowania i oddychania zużywają one znajdujący się w powietrzu tlen. Na skutek obniżenia się jego stężenia nie tylko pogarsza się komfort, ale też spada ich wydolność fizyczna i umysłowa. Wynika to z niedotlenienia komórek organizmu. Jeśli budynek jest szczelny, co stanowi cechę współczesnych domów energooszczędnych, możliwość uzupełnienia tlenu bez nowoczesnej wentylacji jest niemal niemożliwa. To powód, dla którego systemy wymiany powietrza są obowiązkowe w każdym budynku mieszkalnym i przemysłowym. Tradycyjne systemy wentylacji grawitacyjnej działają na zasadzie wyrzucania na zewnątrz budynku powietrza z pomieszczeń i zasysania tego z zewnątrz, bogatszego w tlen i świeższego. Proces ten wiąże się jednak z wydalaniem na zewnątrz ciepła dostarczanego przez system c.o. Rekuperacja to element wentylacji, który odpowiada za odzyskiwanie tego ciepła i ograniczenie do minimum strat związanych z ogrzewaniem.

Zdrowiej, oszczędniej, bardziej komfortowo

System rekuperacji gwarantuje przede wszystkim wyeliminowanie strat ciepła, jakie następują podczas wymiany powietrza. Niesie on ze sobą także wiele innych korzyści:

  • nieprzerwane dostarczanie optymalnej ilości świeżego powietrza,
  • obniżanie poziomu wilgotności we wnętrzu,
  • zmniejszenie nakładów finansowych na ogrzewanie,
  • zmniejszenie poziomu zanieczyszczeń smogowych, mikroorganizmów, cząstek związków chemicznych oraz alergenów,
  • usuwanie nieprzyjemnych zapachów,
  • ochrona przed zagrzybieniem,
  • wysoki komfort pomieszczeń,
  • świeże powietrze przy stałej temperaturze bez otwierania okien,
  • minimalna emisja CO2 do atmosfery.

Wentylacja z rekuperacją pozwala na wyeliminowanie zaparowanych luster, montaż mniejszych grzejników oraz znacznie mniejsze wydatki na ogrzewanie, dla celów Wentylacji nawet o 90 %. To doskonały sposób na stworzenie przyjemnej, sprzyjającej codziennej aktywności atmosfery także w strefach miejskich o dużym zanieczyszczeniu powietrza.

Trwa wysyłanie wiadomości...

Chcesz zapytać o nasze usługi i ofertę? Zapraszamy:

Minimum 1 znak
Minimum 7 znaków
Niepoprawny adres e-mail
Minimum 1 znak
* pola obowiązkowe
* Proszę o kontakt w tej sprawie - akceptuję oświadczenie