Infolinia: 32 252 15 47 Sklep online Baza wiedzy FAQ Cennik usług Kontakt

Nowoczesne systemy wentylacyjne – Rekuperacja

Postęp na naszej planecie trwa nieustannie od samego początku jej istnienia. Przez tysiące lat, ludzie poszerzali swoją wiedzę i uczyli się wykorzystywać ją do podniesienia jakości swojego życia. Wraz z rozwojem technologicznym, wzrosły nasze możliwości i umiejętności zastosowania nowoczesnego sprzętu dla naszych korzyści. Jednym z dobrodziejstw oferowanych przez dzisiejszą cywilizację, są nowoczesne systemy wentylacyjne i należące do ich najbardziej zaawansowanych rodzajów – systemy rekuperacji. Stały się one niezbędne w naszych biurach, domach oraz miejscach użyteczności publicznej.

Najnowszy wpis na blogu Air Engineering dotyczy właśnie tych nowoczesnych systemów wentylacji. Zapraszamy do lektury.

Wentylacja mechaniczna - Rekuperacja

Rekuperacja jest systemem wentylacji, odzyskującym ciepło pochodzące ze strumienia zużytego powietrza. Jego nazwa pochodzi od rekuperatorów powietrza, czyli centralnych elementów wentylacji mechanicznej. Jej głównym zadaniem jest usuwanie zanieczyszczeń z budynków, zapewnianie prawidłowego obiegu powietrza oraz eliminacja niekorzystnej wilgoci i zapachów.

Umożliwia też odzyskiwanie ciepła oraz wilgoci. Jest również odpowiedzialna za wymianę ciepła między pozyskiwanym z zewnątrz nowym powietrzem, a starym już „zużytym”. Wszystkie procesy zachodzące w rekuperatorach podlegają ręcznemu sterowaniu, dzięki czemu system ten jest w pełni zależny od kontroli użytkownika. Jego dodatkowym atutem jest znaczne ograniczenie kosztów ogrzewania, dzięki swojej energooszczędności. Rekuperacja jest też idealnie dostosowana dla alergików, dzięki wyposażeniu w profesjonalny filtr pyłków i zanieczyszczeń. Systemy rekuperacji są idealnym rozwiązaniem zarówno dla domów, jak i dla firm.

Trwa wysyłanie wiadomości...

Chcesz zapytać o nasze usługi i ofertę? Zapraszamy:

Minimum 1 znak
Minimum 7 znaków
Niepoprawny adres e-mail
Minimum 1 znak
* pola obowiązkowe
* Proszę o kontakt w tej sprawie - akceptuję oświadczenie