Infolinia: 32 252 15 47 Sklep online Baza wiedzy FAQ Cennik usług Kontakt

Podstawowe funkcje klimatyzatora

Klimatyzator to urządzenie wielofunkcyjne, o którym można powiedzieć, że „tworzy pogodę” we wnętrzach domu. Biorąc pod uwagę parametry, którymi steruje, modyfikuje on klimat w pomieszczeniach na pięć sposobów.

  • Chłodzenie to podstawowe zadanie klimatyzatora. Osoby, które kupują takie urządzenie zazwyczaj mają na celu zapewnienie sobie komfortu podczas najbardziej upalnych dni lata. Obniżanie temperatury to również podstawowa funkcja klimatyzacji samochodowej.
  • Wentylacja to proces polegający na wymianie powietrza zużytego na świeże, zaczerpnięte na zewnątrz budynku. Jej celem jest usuwanie dwutlenku węgla, jaki znajduje się w wydychanym powietrzu. Wentylowanie poprawia jakość otoczenia, sprzyja dobremu samopoczuciu i eliminuje zagrożenia w postaci ulatniającego się gazu lub czadu.
  • Ogrzewanie to funkcja klimatyzatora, na którą zwraca się najmniejszą uwagę. Z reguły zimą zastępuje go system centralnego ogrzewania, podczas gdy klimatyzator wykorzystuje się głównie latem. W rzeczywistości odwrócenie działania systemu pozwala zapewnić ciepło we wnętrzach bez potrzeby używania pieca.
  • Oczyszczanie powietrza jest szczególnie ważne w klimatyzatorach przemysłowych. Dzięki odpowiednim filtrom o określonej gęstości wyłapują one zarówno cząstki fizyczne, jak i drobinki gazów czy rozpylonych chemikaliów. W warunkach domowych filtry oczyszczają atmosferę z alergenów.
  • Osuszanie to mniej znana funkcja klimatyzatora, która polega na obniżaniu poziomu wilgoci w powietrzu. Osuszone wnętrze jest mniej podatne na rozwój drobnoustrojów i pleśni, często atakujących ściany. Dzięki nowoczesnemu klimatyzatorowi poziom wilgotności może spaść nawet do poziomu 40-60%.
  • Nawilżanie, to funkcja klimatyzatora, który wykorzystuje różnice w wilgotności między powietrzem w pomieszczeniu a zewnętrznym skutecznie nawilża to pierwsze.

Wielofunkcyjność urządzeń sprawia, że system klimatyzacji może całkowicie zmienić atmosferę wnętrz w domu. Dodając do tego opcję wygodnego sterowania i możliwość precyzyjnego programowania, można powiedzieć, że to rozwiązanie, które może w znaczny sposób poprawić komfort życia przez cały rok.

Trwa wysyłanie wiadomości...

Chcesz zapytać o nasze usługi i ofertę? Zapraszamy:

Minimum 1 znak
Minimum 7 znaków
Niepoprawny adres e-mail
Minimum 1 znak
* pola obowiązkowe
* Proszę o kontakt w tej sprawie - akceptuję oświadczenie