Infolinia: 32 252 15 47 Sklep online Baza wiedzy FAQ Cennik usług Kontakt

Trudny wybór – klimatyzator przenośny czy stacjonarny?

Urządzenia do klimatyzacji są dostępne w bardzo wielu typach i modelach, ale najogólniej można podzielić je na stacjonarne i przenośne. Wybór jednego z tych dwóch rodzajów zależy przede wszystkim od potrzeb i preferencji konkretnego użytkownika.

Klimatyzatory przenośne

Urządzenia te nie wymagają montażu, a więc mogą działać w takich pomieszczeniach, gdzie niemożliwe jest zainstalowanie klimatyzacji na stałe. Po zakupie wystarczy postawić je w docelowym miejscu, włączyć i od razu zaczynają przyjemnie schładzać powietrze, a gdy przestają być potrzebne, wystarczy je odłączyć od zasilania i schować. Można je także w łatwy sposób przestawiać, tylko trzeba pamiętać, że tego typu klimatyzatory wymagają pomieszczenia z otwieralnym oknem, otwartymi drzwiami, ponieważ przez nie wystawiona zostaje rura, za pomocą której urządzenie pobiera powietrze do schładzania skraplacza. Klimatyzatory przenośne charakteryzują się również znacznie większym poziomem głośności od klimatyzatorów stacjonarnych i wymagają opróżniania zbiornika na skropliny (lub każdorazowego podłączania do Instalacji kanalizacji).

Klimatyzatory stacjonarne

Urządzenia te muszą być zamontowane na stałe w jednym miejscu, więc nie można ich schować ani przenieść do innego pomieszczenia, gdy przestają być używane. Jednak dużym plusem jest ich większa wydajność oraz cichsza praca w porównaniu do urządzeń przenośnych. Szczególnie mało hałasu podczas działania wytwarzają urządzenia składające się z dwóch części i w tym przypadku głośną sprężarkę ze skraplaczem chłodzonym wentylatorem umieszcza się na zewnątrz, dzięki czemu hałas nie jest słyszalny w schładzanym pomieszczeniu.

Dobry wybór

Wybranie konkretnego rodzaju klimatyzacji jest zależne od naszych możliwości montażowych i tego, jak długo podczas roku używamy klimatyzacji w danym pomieszczeniu. Jeśli wiemy, że będziemy korzystać z niej często, to lepiej zainstalować ją na stałe, a jeśli jest potrzebna tylko okazjonalnie, to wystarczające okaże się prawdopodobnie tylko urządzenie mobilne.

Trwa wysyłanie wiadomości...

Chcesz zapytać o nasze usługi i ofertę? Zapraszamy:

Minimum 1 znak
Minimum 7 znaków
Niepoprawny adres e-mail
Minimum 1 znak
* pola obowiązkowe
* Proszę o kontakt w tej sprawie - akceptuję oświadczenie