Infolinia: 32 252 15 47 Sklep online Baza wiedzy FAQ Cennik usług Kontakt

Klimatyzacja do mieszkania

Klimatyzacja to coraz bardziej popularne udogodnienie, które przestało się kojarzyć z luksusem. Cieplejsze lata i wydłużony czas, kiedy średnia temperatura jest wyższa od standardowej sprawiły, że coraz częściej korzystamy z urządzeń, które kojarzyły nam się wyłącznie z cieplejszymi rejonami świata.

Weryfikacja mitów

Klimatyzacja do mieszkania obrosła kilkoma mitami, które warto zweryfikować. Jeden z ważniejszych dotyczy rzekomo jej negatywnego działania na organizm. Wiele osób twierdzi, że klimatyzator przyczynia się do częstego chorowania domowników, głównie na różnego typu przeziębienia. Sam klimatyzator jest z kolei uważany przez niektórych za siedlisko bakterii i mikrobów, które rozpylają się w powietrzu drażniąc drogi oddechowe. Tymczasem opisane przypadki wynikają z niewłaściwego użytkowania i montażu klimatyzatora. Wystarczy rozsądnie podejść do kwestii regulacji temperatury, aby nie mieć problemów z chorobami. Zaleca się, aby różnica temperatur pomiędzy wnętrzem mieszkania a otoczeniem na zewnątrz nie wynosiła więcej niż 7oC. Siedlisko bakterii jest z kolei efektem zbyt rzadkiego czyszczenia urządzenia lub też niedbałości o filtry, odpowiadające za zmianę jakości powietrza. Miejsce montażu jednostki wewnętrznej, w którym klimatyzator nie nawiewa bezpośrednio na użytkowników strugi zimnego powietrza jest również podstawowym elementem komfortowego użytkowania. Samo urządzenie, jeśli tylko użytkuje się je właściwie, może mieć dobroczynny wpływ na zdrowie i samopoczucie.

Klimatyzacja i wentylacja

Klimatyzacja do mieszkania to inwestycja, dzięki której można bez względu na temperaturę zewnętrzną liczyć na komfort we wnętrzach. Najlepiej czujemy się w określonych warunkach termiczno - wilgotnościowych, które jednak w okresie letnim zostają mocno przekroczone. Latem nasza tolerancja temperatur wynosi zwykle 23-26oC i wilgotność w okolicach 40-60%. Przy takich parametrach nasz organizm nie męczy się oraz nie poci. Klimatyzacja to idealne rozwiązanie dla osób, borykających się z alergią oraz mających problemy płucne. Jeśli urządzenie jest wyposażone w filtry, można liczyć na wyjątkową jakość powietrza. Warto pamiętać, że nawet najlepszy klimatyzator nie może zastąpić wentylacji. To dwa zupełnie odrębne urządzenia, związane z uzdatnianiem powietrza w mieszkaniu. Powinny się uzupełniać, jednak lepiej nie eliminować jednego z nich. Jedynym wyjątkiem jest klimatyzator URURU SARA firmy Daikin który oprócz funkcji Klimatyzacji posiada funkcję nawiewu powietrza wentylacyjnego jak i nawilżania powietrza w okresie zimowym.

Walka z wilgocią

Wielu użytkowników nowoczesnych urządzeń nie ma świadomości, że klimatyzacja do mieszkania to również dobry sposób na zmniejszenie ilości wilgoci w powietrzu. Klimatyzator nie tylko schładza powietrze, ale również usuwa z niego nadmiar wilgoci, przez co powietrze jest zdrowsze i lepiej wpływa na samopoczucie. Wilgotność w pomieszczeniach mieszkalnych nie powinna być niższa niż 30 proc, ponieważ jej zaniżona wartość wpływa negatywnie na nasze samopoczucie. Na rynku dostępnych jest wiele klimatyzatorów w różnych cenach. Niski koszt nie powinien nas zachęcać do zakupu, ponieważ eksploatacja takiego urządzenia może się okazać dość wysoka. Większy nakład finansowy na takie urządzenie to w perspektywie tańsza eksploatacja, na przykład mniejszy pobór prądu lub zmniejszona awaryjność urządzenia. Przykładem dobrej Inwestycji są klimatyzatory firmy Daikin lub Mitsubishi Electric.

Właściwie wybrana i zamontowana klimatyzacja do mieszkania może posłużyć nawet 30 lat. Jego żywotność jest uzależniona również od podzespołów i prawidłowej eksploatacji urządzenia.

Trwa wysyłanie wiadomości...

Chcesz zapytać o nasze usługi i ofertę? Zapraszamy:

Minimum 1 znak
Minimum 7 znaków
Niepoprawny adres e-mail
Minimum 1 znak
* pola obowiązkowe
* Proszę o kontakt w tej sprawie - akceptuję oświadczenie