Infolinia: 32 252 15 47 Sklep online Baza wiedzy FAQ Cennik usług Kontakt

Klimatyzacje domowe | Air Engineering

Klimatyzacja, czyli zdrowe powietrze w domu

Niewiele jest urządzeń, które w prosty sposób potrafią poprawić komfort użytkowania danego miejsca. Przekona się o tym każdy, kto zainwestuje w klimatyzacje domowe. Wzrost popularności tego typu urządzeń sprawia, że ich ceny sukcesywnie spadają a sama instalacja nie kojarzy się już z luksusem.

Nie tylko duże obiekty

Wielu bywalców sklepów wielkopowierzchniowych przyznaje, że chętnie odwiedza takie miejsca podczas upałów. Mogą liczyć na przyjemnie chłodne powietrze, które jest nawet o kilkanaście stopni niższe od tego, jakie znajduje się na zewnątrz. Klimatyzacja nie musi być już przywilejem, na który stać niewielu. Klimatyzacje domowe to urządzenia, o które inwestorzy pytają coraz częściej. Nie tylko schładzają powietrze, ale także zapewniają odpowiednią wilgoć. Wielu zainteresowanych klimatyzacją dopiero dopytując o szczegóły przed jej zakupem dowiaduje się, że urządzenie można wykorzystywać również poza sezonem letnim. Jest ono wówczas wykorzystywane do ogrzewania pomieszczenia.

Czy to jest zdrowe?

Organizm ludzki najlepiej czuje się w określonych warunkach termiczno - wilgotnościowych. To temperatura do mniej więcej 26 stopni i wilgotność na poziomie do 60 proc. Powyższe dane gwarantują komfort bez uczucia pocenia się i szybszego przemęczenia. Klimatyzacje domowe bywają postrzegane jako urządzenia, które rzekomo przyczyniają  się do częstszego przeziębienia się. Jednak taki problem dotyczy sprzętu, który jest albo wadliwie zainstalowany, albo nadmiernie obniżono w nim temperaturę. Wówczas na wskutek różnicy pomiędzy tym, co jest na zewnątrz i w pomieszczeniu, organizm może reagować katarem i chorobą zatok. Zaleca się, aby różnica pomiędzy pomieszczeniem klimatyzowanym i niechłodzonym nie wynosiła więcej niż 7 stopni C.

Ulga dla alergika

Klimatyzacje domowe to doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie lubią przeciągów. Regulacja kierunku nadmuchu jak również jego prędkości sprawia, że urządzenie może działać dokładnie tak, jak go sobie zaprogramujemy. Nowoczesna klimatyzacja nie tylko ochładza powietrze, ale także odprowadza z niego nadmiar wilgoci. Co więcej, jej stosowanie pozytywnie odczują alergicy i osoby, mające problemy obturacyjne, jak astma. Klimatyzator zapewnia filtrację wyłapując cząstki typu alergeny, pyłki i kurze.

Niektóre modele klimatyzacji domowych są wyposażone również w system jonizacji powietrza. To zwykle modele z wyższej półki cenowej. Ich stosowanie jest wyraźnie odczuwalne w wymienionych dolegliwościach i jeszcze lepiej poprawiają jakość powietrza.

Trwa wysyłanie wiadomości...

Chcesz zapytać o nasze usługi i ofertę? Zapraszamy:

Minimum 1 znak
Minimum 7 znaków
Niepoprawny adres e-mail
Minimum 1 znak
* pola obowiązkowe
* Proszę o kontakt w tej sprawie - akceptuję oświadczenie