Infolinia: 32 252 15 47 Sklep online Baza wiedzy FAQ Cennik usług Kontakt

Montaż klimatyzacji

Klimatyzator to prosty i coraz tańszy sposób na zapewnienie komfortu w użytkowaniu wnętrz. Zapewnia właściwą temperaturę oraz optymalny poziom wilgotności. Najczęściej możemy liczyć na takie rozwiązanie w miejscach użyteczności publicznej. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby montaż klimatyzacji w Katowicach zafundować sobie również w mieszkaniu lub domu prywatnym.
Mity o klimatyzacji
Niektórzy inwestorzy obawiają się zakupu klimatyzacji, ponieważ obrosła ona mitem złego wpływu na zdrowie i samopoczucie. Przypadki tego typu są efektem błędów, jakie wykonano w trakcie montażu lub później, podczas użytkowania urządzenia. Mogą być również skutkiem braku serwisowania lub niedbałości o wymianę filtrów. Klimatyzator, jako urządzenie zamontowane w biurze lub innym miejscu nie sprawia, że osoby, przebywające w jego bliskości łatwiej się przeziębiają. Zwykle dzieje się tak poprzez nadmierne obniżenie temperatury w pomieszczeniu w stosunku do tej, jaka panuje na zewnątrz. Aby temu zapobiec, wystarczy zadbać o właściwą regulację. Zaleca się, aby różnica temperatury między pomieszczeniem klimatyzowanym a nieklimatyzowanym wynosiła nie więcej niż 7°C.
Komfort użytkowników
Montaż klimatyzacji w domach jednorodzinnych staje się coraz bardziej popularny. Jej pozytywny wpływ na mikroklimat w pomieszczeniach jest bezdyskusyjny. Zwykle trwa znacznie dłużej niż tylko w okresie intensywnych upałów. Nowoczesne urządzenia bywają wykorzystywane również do funkcji grzewczej. Często montuje się je wraz z całym systemem wentylacji mechanicznej, zapewniającej stały dopływ świeżego powietrza. Takie rozwiązanie zapobiega gromadzeniu się wilgoci oraz brzydkich zapachów. Klimatyzacja to idealne rozwiązanie dla alergików i osób, cierpiących na problemy oskrzelowo-płucne. Urządzenie dodatkowo filtruje powietrze wyłapując szkodliwe dla zdrowia cząsteczki. Warto jego działanie połączyć z systemem wentylacyjnym. Klimatyzacja i wentylacja to dwa oddzielne, choć uzupełniające się procesy, mające na celu uzdatnić powietrze w pomieszczeniu.
Skuteczne działanie
Decydując się na zakup klimatyzacji należy wiedzieć, że jej sprawne działanie jest uzależnione od prawidłowo przeprowadzonego montażu. Nie poleca się kupowana urządzeń a następnie ich samodzielnego mocowania. Do montażu klimatyzacji niezbędna są wiedza i specjalistyczne narzędzia. Instalację należy odpowiedni schłodzić - dozowanie odpowiednich środków odbywa się zgodnie z przepisami prawa. Montujący jest zobowiązany do posiadania uprawnień do instalacji urządzeń chłodniczych, które są ważne przez okres 5 lat. Oszczędności na montażu bez obecności fachowca są pozorne. Samodzielne prace mogą spowodować uszkodzenie urządzenia, które oznacza automatyczną utratę gwarancji. Najbardziej korzystna opcja obejmuje zakup urządzenia wraz z montażem.
Air Engineering daje użytkownikowi możliwość szerokich konsultacji przed wyborem urządzenia. Można liczyć na szkolenie w zakresie działania klimatyzatora oraz kompleksową pomoc, dotyczącą serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego.

Trwa wysyłanie wiadomości...

Chcesz zapytać o nasze usługi i ofertę? Zapraszamy:

Minimum 1 znak
Minimum 7 znaków
Niepoprawny adres e-mail
Minimum 1 znak
* pola obowiązkowe
* Proszę o kontakt w tej sprawie - akceptuję oświadczenie