Infolinia: 32 252 15 47 Sklep online Baza wiedzy FAQ Cennik usług Kontakt

POMPY CIEPŁA KATOWICE

Pompy ciepła to ekologiczne urządzenia czerpiące energię z naturalnych źródeł energii. Służą pobieraniu energii, która potem zostaje przekształcona w ogrzewanie domów, czy wody użytkowej. Zakup odpowiedniej pompy cieplnej sprawia, że przyczyniasz się nie tylko do ochrony środowiska naturalnego, ale również do ograniczenia kosztów związanych z wysoką eksploatacją tradycyjnych źródeł energii.

Działanie pompy ciepła opiera się na pobieraniu energii cieplnej z gruntu, wody, lub powietrza. Czerpanie z odnawialnych źródeł energii niejedyna zaleta tego rozwiązania. Proponowane przez nas pompy wyróżniają się niskimi kosztami eksploatacji, długą żywotnością oraz bezobsługowością. Są to urządzenia ekologiczne, gwarantujące odpowiednie ogrzanie budynku oraz wody użytkowej. Dostępność wielu modeli sprawia, że pompę możemy bez problemu dopasować do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Automatyczna obsługa i niskie koszty eksploatacji sprawiają, że są to obecnie jedne z najchętniej montowanych urządzeń grzewczych. Klientów z Katowic oraz okolic zainteresowanych montażem pompy ciepła zapraszamy do kontaktu z firmą.

Dobór pomp ciepła

Zapewniamy nie tylko sprzedaż i montaż, ale również dobór pomp ciepła. Wybór odpowiedniego urządzenia ma kluczowe znaczenie dla działania systemu, a co za tym idzie, uzyskania oczekiwanych korzyści. Oferujemy dobór pompy ciepła zarówno do nowego, jak i istniejącego już budynku. Pomagamy klientom w zakupie urządzenia na etapie budowy domu oraz w przypadku modernizacji obiektu. Podczas doboru weźmiemy pod uwagę oczekiwania klienta (m.in. dotyczące tego, jakie funkcje ma spełniać pompa). Ważne są również uwarunkowania danego budynku – powierzchnia działki, metraż nieruchomości, typ instalacji grzewczej.

Wszyscy inwestorzy mogą liczyć na profesjonalne doradztwo doświadczonego zespołu oraz dostęp do wysokiej klasy pomp ciepła Mitsubishi, czy Daikin. Serdecznie zapraszamy do współpracy klientów indywidualnych oraz przedsiębiorstwa z Katowic i całego Śląska.

Jak działają pompy ciepła?

Pompy ciepła możemy podzielić na trzy podstawowe rodzaje ze względu na rodzaj źródła, z jakiego pozyskują one ciepło. Są to pompy wodne, gruntowe oraz powietrzne.

  • Pompy wodne cechują się wysoką wydajnością, ponieważ czerpią swoją energię z wody. Działają przy wykorzystaniu istniejących na danej posesji zbiorników wodnych.
  • Pompy gruntowe stanowią źródło ciepła, wykorzystując do tego procesu grunt. Są trudniejsze w montażu, ale stanowią jednocześnie stabilny wybór, ze względu na dość stały poziom temperatury źródła dolnego.
  • Pompy powietrzne pobierają energię z powietrza. Sprawdzają się najlepiej w przypadku małych posesji. Są również najprostsze w montażu.

Decydując się na zakup pompy ciepłej, warto wziąć pod uwagę takie czynniki jak: zamieszkiwana strefa klimatyczna, typ gruntu, a także poziom zapotrzebowania na ciepło w danym budynku.

Pompy ciepła w Katowicach - dlaczego warto?

Decyzja o zakupie odpowiedniej pompy ciepła najczęściej wiąże się z szeregiem wątpliwości. Jest to inwestycja na długie lata, dlatego warto przemyśleć ten zakup i poznać szereg korzyści, jakie z tego wynikają. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że jest to zdecydowanie tańsza alternatywa od ekogroszku, pelletu czy tradycyjnego węgla brunatnego. Nie wymaga ona obsługi i nie wytwarza szkodliwych spalin. Zapewnia to pełną wygodę i bezpieczeństwo osób korzystając z budynków wyposażonych w pompy ciepła. Oprócz niskich kosztów wynikających z ogrzewania pompy dają możliwość również chłodzenia pomieszczeń.

Montaż pompy ciepła | Katowice - nasza oferta

Nasza firma wykonuje instalację pomp ciepła dla użytkowników prywatnych i komercyjnych. Tworzymy kompleksowe projekty instalacji, korzystamy z urządzeń cechujących się najwyższą jakością, współpracujemy z renomowanymi i cenionymi na rynku producentami tj.: Mitsubishi Electric, LG, Samsung, czy Daikin. Ponadto wyszkolona kadra fachowców prowadzi szkolenia dla osób, które decydują się na skorzystanie z naszej oferty. Chcemy w ten sposób zapewnić naszym konsumentom pełen komfort użytkowania i zadbać o ich bezpieczeństwo. Pozostajemy w kontakcie przez cały proces realizacji usługi, dopasowując projekty do indywidualnych potrzeb i oczekiwań klientów.

Trwa wysyłanie wiadomości...

Chcesz zapytać o nasze usługi i ofertę? Zapraszamy:

Minimum 1 znak
Minimum 7 znaków
Niepoprawny adres e-mail
Minimum 1 znak
* pola obowiązkowe
* Proszę o kontakt w tej sprawie - akceptuję oświadczenie