Infolinia: 32 252 15 47 Sklep online Baza wiedzy FAQ Cennik usług Kontakt

Pompy Ciepła, Montaż Katowice

Pompy Ciepła Katowice

Pompy ciepła to ekologiczne urządzenia czerpiące energię z naturalnych źródeł energii. Służą pobieraniu energii, która potem zostaje przekształcona w ogrzewanie domów, czy wody użytkowej. Zakup odpowiedniej pompy cieplnej sprawia, że przyczyniasz się nie tylko do ochrony środowiska naturalnego, ale również do ograniczenia kosztów związanych z wysoką eksploatacją tradycyjnych źródeł energii.

Jak działają pompy ciepła?

Pompy ciepła możemy podzielić na trzy podstawowe rodzaje ze względu na rodzaj źródła, z jakiego pozyskują one ciepło. Są to pompy wodne, gruntowe oraz powietrzne.

  • Pompy wodne cechują się wysoką wydajnością, ponieważ czerpią swoją energię z wody. Działają przy wykorzystaniu istniejących na danej posesji zbiorników wodnych.
  • Pompy gruntowe stanowią źródło ciepła, wykorzystując do tego procesu grunt. Są trudniejsze w montażu, ale stanowią jednocześnie stabilny wybór, ze względu na dość stały poziom temperatury źródła dolnego.
  • Pompy powietrzne pobierają energię z powietrza. Sprawdzają się najlepiej w przypadku małych posesji. Są również najprostsze w montażu.

Decydując się na zakup pompy ciepłej, warto wziąć pod uwagę takie czynniki jak: zamieszkiwana strefa klimatyczna, typ gruntu, a także poziom zapotrzebowania na ciepło w danym budynku.

Pompy ciepła w Katowicach - dlaczego warto?

Decyzja o zakupie odpowiedniej pompy ciepła najczęściej wiąże się z szeregiem wątpliwości. Jest to inwestycja na długie lata, dlatego warto przemyśleć ten zakup i poznać szereg korzyści, jakie z tego wynikają. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że jest to zdecydowanie tańsza alternatywa od ekogroszku, pelletu czy tradycyjnego węgla brunatnego. Nie wymaga ona obsługi i nie wytwarza szkodliwych spalin. Zapewnia to pełną wygodę i bezpieczeństwo osób korzystając z budynków wyposażonych w pompy ciepła. Oprócz niskich kosztów wynikających z ogrzewania pompy dają możliwość również chłodzenia pomieszczeń.

Montaż pompy ciepła | Katowice - nasza oferta

Nasza firma wykonuje instalację pomp ciepła dla użytkowników prywatnych i komercyjnych. Tworzymy kompleksowe projekty instalacji, korzystamy z urządzeń cechujących się najwyższą jakością, współpracujemy z renomowanymi i cenionymi na rynku producentami tj.: Mitsubishi Electric, LG, Samsung, czy Daikin. Ponadto wyszkolona kadra fachowców prowadzi szkolenia dla osób, które decydują się na skorzystanie z naszej oferty. Chcemy w ten sposób zapewnić naszym konsumentom pełen komfort użytkowania i zadbać o ich bezpieczeństwo. Pozostajemy w kontakcie przez cały proces realizacji usługi, dopasowując projekty do indywidualnych potrzeb i oczekiwań klientów.

Trwa wysyłanie wiadomości...

Chcesz zapytać o nasze usługi i ofertę? Zapraszamy:

Minimum 1 znak
Minimum 7 znaków
Niepoprawny adres e-mail
Minimum 1 znak
* pola obowiązkowe
* Proszę o kontakt w tej sprawie - akceptuję oświadczenie