Infolinia: 32 252 15 47 Sklep online Baza wiedzy FAQ Cennik usług Kontakt

Przygotuj się do sezonu. Projekt i montaż instalacji klimatyzacji. Sprawdzona firma.

Letnie miesiące wiążą się z upalnymi dniami i dusznymi nocami. Wysokie temperatury sprawiają, że nawet po zachodzie Słońca domowych pomieszczeń nie da się skutecznie wywietrzyć. Przez to w domach i mieszkaniach jest bardzo gorąco. Aby temu zapobiec, do sezonu letniego można się właściwie przygotować - montując klimatyzację. Oczywiście jej projekt i instalację powinni wykonać jak najlepsi fachowcy, by wszystko przebiegło jak najbardziej sprawnie, a klimatyzacja przez cały sezon mogła pracować bezawaryjnie.

Przygotowanie do sezonu letniego - projekt klimatyzacji

Na montaż klimatyzacji w budynku mieszkalnym decyduje się obecnie coraz więcej gospodarstw domowych. Popularność tego rozwiązania rośnie oczywiście razem ze wzrastaniem temperatury za oknem. Zmiany klimatyczne sprawiają, że upalnych dni w roku jest naprawdę dużo - także w Polsce. To sytuacja mało komfortowa w domowych pomieszczeniach, które stają się duszne i przegrzane przez całą dobę. Temu właśnie może zaradzić klimatyzacja. Zanim do domu zaprosi się jednak ekipę montażową, należy się do tego przygotować, podejmując odpowiednie decyzje. Pierwszym poważnym wyborem będzie oczywiście wybór jak najlepszej firmy - najlepiej takiej, która zajmie się Klientem od początku do końca (oferując nie tylko montaż, ale i stworzenie koncepcji projektowej). Tak właśnie działa nasza firma airengineering.pl, już na wstępie oferujemy doradztwo i konsultacje w sprawie klimatyzacji. Przyszli użytkownicy domowej klimatyzacji powinni mieć na uwadze, że bez względu na to, czy chce się klimatyzować cały dom czy jego wybraną część (np. sypialnię i salon), etapy całego przedsięwzięcia będą takie same. Najwygodniejszy jest zaś wybór firmy, która będzie od razu odpowiedzialna za wszystko, to znaczy za: projekt, dobór jednostek i montaż. Wybierając fachowców, warto ich oczywiście dokładnie sprawdzić. Na stronie naszej firmy https://airengineering.pl/ jest to możliwe, gdyż każdy Klient ma dostęp do posiadanych przez Nas certyfikatów i możliwość sprawdzenia doświadczenia, referencji oraz już zrealizowanych inwestycji. Wybór sprawdzonej ekipy jest niezwykle istotny, bo to ona będzie odpowiedzialna za rekomendację konkretnych rozwiązań. To zaś będzie miało dwa poważne następstwa. Po pierwsze, podjęte decyzje wpłyną na późniejszy komfort użytkowania klimatyzacji. Po drugie, zastosowane rozwiązania będą decydować o kosztach związanych z użytkowaniem instalacji. W dłuższej perspektywie przełoży się to także na comiesięczne rachunki za prąd i koszty dotyczące serwisowania urządzeń.

Klimatyzator do domu - co warto wiedzieć?

W zależności od potrzeb, do domu można wybrać klimatyzatory oparte na technologii split lub multisplit. Klimatyzatory typu split są idealnym rozwiązaniem wtedy, kiedy w sezonie chce się efektywnie chłodzić jedno pomieszczenie (nawet o dużych rozmiarach). Wtedy prace montażowe opierają się na przebiciu się przez ścianę i instalacji dwóch jednostek. Jednej wewnątrz domu - jest to jednostka wewnętrzna wypuszczająca schłodzone powietrze w środku klimatyzowanego pomieszczenia i drugiej na zewnątrz domu - agregatu, jednostki zewnętrznej, która będzie oddawać ciepło do otoczenia. Obie jednostki należy połączyć w jedną instalację klimatyzacyjną, odprowadzenia skroplin, sterowniczą, zasilającą elektryczną (najczęściej do jednostki zewnętrznej). Instalacja odprowadzenia skroplin z jednostek wewnętrznych może być wykonana jako grawitacyjna lub z udziałem pompek skroplin. Zdecydowanie radzimy, jeżeli jest to możliwe instalacyjnie, wyposażenie w instalację grawitacyjną odprowadzenia skroplin, jako mniej awaryjną i tańszą. W bloku najczęściej jednostkę zewnętrzną umieszcza się w obrębie balkonu. Klimatyzatory typu multisplit są natomiast przeznaczone do schładzania nie pojedynczych pomieszczeń, ale całych mieszkań albo domów. Przy takiej instalacji jeden agregat zewnętrzny obsługuje kilka jednostek wewnętrznych. Montaż całości wymaga o wiele więcej pracy niż w przypadku klimatyzatorów typu split. W zależności od uwarunkowań, a także charakteru pomieszczeń, do wyboru są klimatyzatory z jednostkami wewnętrznymi: ściennymi, kasetonowymi, przypodłogowo-sufitowymi, kanałowymi. Najpopularniejszym, najtańszym i powodującym najmniejszą ingerencję remontową w mieszkanie czy dom są systemy klimatyzacji oparte o jednostki wewnętrzne ścienne. Przy obu rodzajach tych urządzeń (split i multisplit), można sterować nimi na dwa sposoby, to znaczy przy użyciu tradycyjnego pilota bezprzewodowego lub sterowników ściennych przewodowych montowanych na stale na ścianie, Jednostki wewnętrzne często wyposażone są w funkcję wi-fi oraz specjalne filtry powietrza takie jak jonizator powietrza, filtry węglowe czy elektrostatyczne. Co ważne, właściwy dobór klimatyzatorów jest uzależniony od wielu czynników, stąd też tak ważne jest indywidualnie podejście do każdego Klienta.

Trwa wysyłanie wiadomości...

Chcesz zapytać o nasze usługi i ofertę? Zapraszamy:

Minimum 1 znak
Minimum 7 znaków
Niepoprawny adres e-mail
Minimum 1 znak
* pola obowiązkowe
* Proszę o kontakt w tej sprawie - akceptuję oświadczenie