Infolinia: 32 252 15 47 Sklep online Baza wiedzy FAQ Cennik usług Kontakt

Jak wyczyścić klimatyzację w domu?

Coraz więcej domów jest wyposażonych  w klimatyzację. Zapewnia ona odpowiednią temperaturę oraz pozytywnie wpływa na jakość powietrza w pomieszczeniach. Klimatyzatory domowe działają dobrze pod warunkiem, że są regularnie serwisowane. Jak wygląda czyszczenie klimatyzacji domowej i jak często trzeba je powtarzać?

Dlaczego klimatyzatory się brudzą?

Powietrze nawet w najbardziej sterylnych domach jest zanieczyszczone. Kurz, pył, który przynosimy „z dworu”, zarodniki grzybów… to wszystko unosi się w powietrzu oraz osadza w klimatyzacji. Klimatyzatory wyposażone są w filtr, który powinien je oczyszczać, jednakże, żeby działał on prawidłowo sam musi być regularnie oczyszczany. Trzeba pamiętać, że czyszczenie klimatyzacji domowej powinno obejmować cały klimatyzator a nie tylko filtr.

Czy można wyczyścić klimatyzację domową samodzielnie?

Klimatyzatory domowe, można a nawet trzeba czyścić samodzielnie około raz w miesiącu.  Czyszczenie klimatyzacji domowej rozpocznij od filtra. Na początku trzeba wyjąć filtr i dokładnie go oczyścić. Najlepiej umyć go płynem do mycia naczyń pod letnią, bieżącą wodą. Przed ponownym umieszczeniem filtra w klimatyzatorze należy go dokładnie wysuszyć. Nigdy nie należy wkładać do wnętrza klimatyzacji mokrego lub wilgotnego filtra. Następnie należy umyć obudowę klimatyzatora, ponieważ właśnie na niej chętnie rezydują roztocza. Należy również zdezynfekować wnętrze klimatyzatora przeznaczonymi do tego preparatami grzybobójczymi. 

Czy warto korzystać z firmy do czyszczenia klimatyzacji?

Przynajmniej raz w roku skorzystaj z usług profesjonalnej firmy, która zajmuje się czyszczeniem i serwisowaniem klimatyzacji. Firma taka ma na liście swoich usług nie tylko czyszczenie klimatyzacji domowej ale także ogólny jej przegląd. Profesjonaliści używają specjalnych środków do odkażania, odgrzybiania i dezynfekcji klimatyzatora. Istnieje również możliwość dostosowania środków do potrzeb klienta (np. użycia specjalnych środków czyszczących do klimatyzacji w domu w którym przebywają dzieci lub alergicy). Oprócz samego czyszczenia fachowcy sprawdzą, szczelność klimatyzatora, to czy nie jest on uszkodzony i nie wymaga naprawy bądź wymiany poszczególnych części. Większość firm do czyszczenia klimatyzacji domowej używa myjki ciśnieniowej lub parownicy. 

Klimatyzatory zapewniają czyste powietrze domownikom. Warto pamiętać o regularnym czyszczeniu klimatyzacji domowej i korzystaniu z usług profesjonalnej firmy, która zadba o jej dobre działanie. 

Trwa wysyłanie wiadomości...

Chcesz zapytać o nasze usługi i ofertę? Zapraszamy:

Minimum 1 znak
Minimum 7 znaków
Niepoprawny adres e-mail
Minimum 1 znak
* pola obowiązkowe
* Proszę o kontakt w tej sprawie - akceptuję oświadczenie