Infolinia: 32 252 15 47 Sklep online Baza wiedzy FAQ Cennik usług Kontakt

REKUPERACJA w Katowicach

Zajmujemy się projektowaniem i montażem rekuperacji w Katowicach. Rekuperacja to system wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Pozwala zmniejszyć koszty ogrzewania i zdecydowanie poprawia jakość powietrza oraz komfort życia. Głównym zadaniem wentylacji mechanicznej jest dostarczenie optymalnej ilości powietrza do budynku i usuwanie z niego zanieczyszczeń.

W przeciwieństwie do wentylacji grawitacyjnej, wentylacja mechaniczna pozwala na regulację ilości powietrza, które jest dostarczane do budynku niezależnie od warunków atmosferycznych. Wpływ na jej intensywność ma użytkownik systemu. Dodatkowym atutem jest możliwość odzysku ciepła i opcjonalnie odzysku wilgoci.

Początkowo większa inwestycja na wentylację mechaniczną zwraca się bardzo szybko. Rekuperatory wyposażone w wymiennik ciepła oraz filtry, dają pewność, że nawiewane powietrze jest czyste i przyjazne zwłaszcza dla alergików. Rekuperacja to zawsze świeże powietrze dostarczane w idealnej ilości dla każdego pomieszczenia oraz wysoka oszczędność.

JAK DZIAŁA REKUPERACJA?

Rekuperacja to proces, polegający na wymianie zużytego, zanieczyszczonego powietrza na czyste, przy jednoczesnym odzyskiwaniu pewnej części zebranego już ciepła. Wymaga instalacji odpowiedniego rekuperatora, który za pomocą dwóch strumieni wymienia i filtruje przepływające powietrze. Instalacja rekuperatora uważana jest obecnie na rynku za jedno z najbardziej opłacalnych i nowoczesnych rozwiązań ekologicznych. Skutecznie redukuje koszty wytwarzania energii, w przeciwieństwie do niebezpiecznych dla środowiska i zdrowia ludzi tradycyjnych rozwiązań. Konstrukcja i doskonale opracowany schemat działania rekuperatora zapewnia zdrowe, świeże, pozbawione szkodliwych substancji powietrze.

Dlaczego warto zamontować u siebie rekuperację?

Troska o zdrowie swoje i swoich bliskich zawsze powinna być priorytetem. Zarówno skrajnie suche, jak i wilgotne powietrze negatywnie wpływa na układ oddechowy osób regularnie korzystających z danych pomieszczeń. Odpowiednio wykonana i zamontowana rekuperacja stanowi gwarancję, że pomieszczenia, z jakich korzystamy, są w pełni bezpieczne dla naszego organizmu. Jest to szczególnie istotna kwestia dla alergików i astmatyków, dla których czystość i świeżość powietrza jest czynnikiem warunkującym odpowiednie samopoczucie. Rekuperacja gwarantuje efektywną wymianę powietrza o każdej porze dnia i nocy, bez względu na porę roku i warunki atmosferyczne.

Oferujemy fachowe poradnictwo, tworzenie koncepcji i wykonanie projektu instalacji, a także montaż i serwis gwarancyjny. Dostosowujemy projekty do ich indywidualnych potrzeb, wymagań i specyfiki pomieszczeń. Korzystamy z najwyższej jakości rekuperatorów. Postaw na zdrowe, ekonomiczne oraz funkcjonalne rozwiązanie i zapewnij sobie komfort na długie lata.

Instalacja wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła zapewnia:

 • prawidłowy obieg powietrza we wszystkich pomieszczeniach
 • filtrację powietrza nawiewanego
 • usuwanie nieprzyjemnych zapachów oraz wilgoci
 • brak przeciągów, hałasu ulicznego
 • znaczne obniżenie kosztów ogrzewania
 • wysoki komfort dla domowników
 • możliwość połączenia Gruntowego Powietrznego Wymiennika Ciepła z rekuperacją

Rekuperacja wdrożona w początkowym stadium projektu przynosi wymierne oszczędności. Jako firma z długoletnim doświadczeniem zapewniamy kompleksową obsługę:

 • doradztwo i konsultacje
 • tworzenie koncepcji
 • wykonanie projektu
 • montaż instalacji
 • dostawę urządzeń i materiałów od renomowanych producentów central wentylacyjnych (rekuperatorów)
 • serwis gwarancyjny i pogwarancyjny

Państwa zadowolenie jest dla nas najważniejsze, dlatego też oferowane przez nas rekuperatory, to wysokiej klasy urządzenia, trwałe, niezawodne i bezawaryjne, renomowanych i cenionych producentów takich jak: Daikin, Mitsubishi Electric, System Air, Samsung.

Wybór systemów rekuperacji z Krakowa to ogromna oszczędność na ogrzewaniu, mniej kurzu, grzybów i roztoczy w Państwa domu lub firmie oraz brak insektów.

Nasza firma zajmuje się montażem zarówno klimatyzacji biurowej, jak i domowej oraz przemysłowej. W naszej ofercie znajdują się systemy klimatyzacji VRF oraz VRV. Wykonujemy również instalacje wentylacji oraz prowadzimy sprzedaż klimatyzatorów.

Zobacz także:

REKUPERATORY MITSUBISHI

REKUPERATORY SAMSUNG 

Trwa wysyłanie wiadomości...

Chcesz zapytać o nasze usługi i ofertę? Zapraszamy:

Minimum 1 znak
Minimum 7 znaków
Niepoprawny adres e-mail
Minimum 1 znak
* pola obowiązkowe
* Proszę o kontakt w tej sprawie - akceptuję oświadczenie