× Strona główna Wentylacja Klimatyzacja Rekuperacja Pompy ciepła Aktualności O nas Certyfikaty Realizacje FAQ Kontakt

Rekuperatory Mitsubishi Electric Lossnay LGH

Rekuperatory Mitsubishi z systemem odzysku ciepła LOSSNAY umożliwiają redukcję ogólnych kosztów zużycia energii. Odprowadzają nieświeże powietrze, a następnie odzyskują ciepło lub chłód do ogrzania lub schłodzenia zasysanego świeżego powietrza. Dzięki wykorzystaniu tej energii, system pozwala zaoszczędzić do 30% wstępnych nakładów kapitałowych instalacji grzewczych i chłodzących.

Systemy rekuperacji ze Śląska to gwarancja energooszczędnego i zdrowego miejsca zamieszkania i miejsca pracy.

Mitsubishi-Lossnay

Rekuperatory Mitsubishi – najważniejsze cechy

 • Programator tygodniowy
 • Wysoka skuteczność wymiany ciepła – oszczędność energii traconej podczas wentylacji
 • Wymiennik Hyper Eco Core – całkowita wymiana ciepła
 • Tryb „by-pass”
 • Tryb wentylacji automatycznej
 • Świeże powietrze zapewnia komfortową wentylację
 • Oszczędność energii w trybie nocnym
 • Możliwość podpięcia czujnika CO2
 • Filtr EU-G3
 • Dwa kierunki podłączenia króćców przyłączeniowych
 • Dodatkowa oszczędność energii dzięki 4-stopniowej regulacji siły nawiewu
 • Brak konieczności odprowadzania skroplin – możliwość montażu rekuperatora w dowolnej pozycji

 

Wymiennik Hyper Eco Core

Mitsubishi przedstawia nowy, ekologiczny wymiennik, oferując najwyższą w branży skuteczność całkowitej wymiany ciepła. Zwiększoną oszczędność energii zawdzięczamy nie tylko ograniczeniu obciążenia klimatyzacji, ale również usprawnionemu przenikaniu wilgoci.

 Wymiennik-ciepła

 

 

Technologia odzysku ciepła LOSSNAY

Centrale Lossnay wyposażone są w unikalny krzyżowy wymiennik płytowy ze specjalnie obrobionego papieru. Umożliwia on odzysk ciepła oraz wilgoci, co umożliwia rezygnację z odpływu skroplin jak również z dodatkowego nawilżacza. Odpowiednia konstrukcja wymiennika zapewnia odzysk ciepła na poziomie 85% przyczyniając się do braku nagrzewnicy lub jej minimalnej wielkości.

Technologia odzysku ciepła

 

Ponadto, membrana ze specjalnie obrabianego papieru efektywnie blokuje przenikanie niechcianych gazów, skutkując mniejszym stopniem przenikania gazów i zwiększoną skutecznością transferu energii.

Skuteczność transferu energii

 

 

Tryb „by-pass”

1.Ograniczenie zapotrzebowania mocy chłodniczejJeżeli w sezonie letnim, temperatura zewnętrznego powietrza jest niższa niż temperatura powietrza wewnątrz budynku (np. wczesnym rankiem lub w nocy), wentylacja w trybie „by-pass” będzie nawiewać zimniejsze powietrze zewnętrzne i ograniczy tym samym zapotrzebowanie na moc chłodniczą.2.Nocne usuwanie gorącego powietrzaTryb wentylacji „by-pass” można zastosować do usunięcia gorącego powietrza z wnętrza budynku, które nagromadziło się w godzinach pracy w czasie gorących dni letnich.3.Chłodzenie pomieszczeń technicznychPodczas zimnych dni, zewnętrzne powietrze może być doprowadzane do wewnątrz i bez obróbki zastosowane do schłodzenia pomieszczeń, w których panuje wysoka temperatura generowana przez pracujący sprzęt biurowy.

 

Czterostopniowa regulacja siły nawiewu

Oprócz standardowych trybów bardzo wysokich, wysokich i niskich obrotów, urządzenia LOSSNAY posiadają również tryb bardzo niskich obrotów. Zapewnia to bardziej dynamiczny zakres nastawy nawiewu powietrza oraz uniwersalność zastosowania w różnych warunkach montażu, przyczyniając się do większej energooszczędności. Zastosowanie prostego programatora umożliwia przełączenie urządzenia w tryb bardzo niskich obrotów w momencie wciśnięcia przycisku zatrzymanie pracy, w związku z czym możliwe jest załączenie 24-godzinnej, energooszczędnej wentylacji.

 

Regulacja-nawiewu

 

Oszczędność energii w trybie nocnym

W sezonie letnim, funkcja programatora nocnego doprowadza do pomieszczenia chłodne powietrze z zewnątrz, w celu stłumienia wzrostów temperatury w nocy. Ta energooszczędna funkcja redukuje obciążenie w momencie włączenia klimatyzatora następnego dnia.

 

Oszczędność energii z programatorem tygodniowym

Stopień wydajności powietrza można ustawić dla konkretnych godzin – maksymalnie 8 razy w ciągu dnia –  i dla poszczególnych dni tygodnia. Siłę nawiewu można dostosować do przewidywanych wymagań. Praca centralki Lossnay może odbywać się automatycznie tylko z niezbędną prędkością wentylatora w ustawionych przedziałach czasu. Gwarantując tym samym oszczędność energii i jednocześnie, utrzymanie jakości powietrza wewnątrz pomieszczenia. Ponadto, po ustawieniu programatora tygodniowego, nie ma konieczności włączenia i wyłączenia urządzenia.

Zobacz także:

REKUPERACJA

REKUPERATORY SAMSUNG ERV

Może Cie zainteresują!