Infolinia: 32 252 15 47 Sklep online Baza wiedzy FAQ Cennik usług Kontakt

Pompy ciepła

Nasza firma zajmuje się profesjonalnym doradztwem, sprzedażą oraz montażem i kompleksowymi usługami serwisowymi pomp ciepła w Katowicach.

Jak działają pompy ciepła?

Pompa ciepła jest urządzeniem przekształcającym energię z naturalnych źródeł ciepła (m.in. z ziemi albo powietrza) w ogrzewanie domu, ogrzewanie ciepłej wody użytkowej czy chłodzenie wnętrz.

W naszym klimacie to najbardziej opłacalne źródło taniej energii ekologicznej. Jej działanie opiera się na nieskomplikowanym mechanizmie. Ciepła energia pobierana jest przez pompę ciepła z dolnego źródła, jakiego temperatura ma niższą wartość, niż temperatura panująca w pomieszczeniu, które zamierzamy ogrzać. Następnie ciepło przetwarzane jest w taki sposób, aby miało wyższą temperaturę niż na początku, a później oddawane jest otoczeniu. Ogromną zaletą pompy ciepła jest fakt, że w przeciwieństwie do pieców grzewczych nie emituje szkodliwych substancji do atmosfery, a jej działanie nie grozi wybuchem czy ulatnianiem czadu.

Jakie korzyści dają pompy ciepła?

Pompy ciepła zapewniają dużą oszczędność energii, w porównaniu do tradycyjnych źródeł energii. Dodatkowymi atutami są niskie koszty eksploatacji oraz wysoki zwrot inwestycji, a także brak zagrożenia wybuchem czy zaczadzeniem.

Rodzaje pomp ciepła

W zależności od źródła dolnego, z którego pompa pobiera ciepło wyróżniamy głównie trzy rodzaje pomp ciepła. Dolnym źródłem dla ogrzewania przy użyciu pompy ciepła może być energia pobrana z gruntu, wody gruntowej lub powietrza, stąd nazwy poszczególnych pomp:

Ziemna pompa ciepła typu solanka/woda

Pompa, która pobiera ciepło zakumulowane wewnątrz ziemi za pomocą rur wypełnionych mieszkanką glikolu i wody, czyli potocznie solanki, poprzez sondy pionowe, inaczej głębinowe lub kolektory poziome czyli powierzchniowe.

Pompa ciepła woda/woda

Pompa ciepła woda/woda to taka, której dolne źródło stanowi woda gruntowa.

Powietrzne pompy ciepła

Jak sama nazwa wskazuje, pompy te pobierają ciepło bezpośrednio z powietrza, wykorzystując zakumulowaną w nim energię, nawet do temperatury -25st C. W zależności od formy przekazywania uzyskanego ciepła, wyróżniamy tu:

Pompy ciepła powietrze-powietrze, które działają na zasadzie wdmuchiwania powietrza do pomieszczeń za pomocą jednostek klimatyzacyjnych: naściennych, kanałowych, podstropowych, kasetonowych lub przypodłogowych.

Pompy ciepła powietrze-woda, gdzie ciepło pobrane z powietrza przekazywane jest do grzewczej instalacji wodnej takiej jak: kaloryfery, klimakonwektory, ogrzewanie podłogowe.

Specjalnością naszej firmy są przede wszystkim powietrzne pompy ciepła. Dzięki dużemu doświadczeniu proponujemy Państwu kompleksową realizację inwestycji poprzez:

  • doradztwo i konsultację
  • wykonanie analiz porównawczych kosztów ogrzewania standardowymi systemami grzewczymi z systemami opartymi na pompach ciepła
  • wykonanie projektu
  • dostawę urządzeń od renomowanych producentów pomp ciepła takich jak: Mitsubishi Electric, Daikin, LG, Samsung
  • montaż instalacji i urządzeń
  • uruchomienie i szkolenie użytkowników

Air Engineering prowadzi sprzedaż klimatyzatorów i wentylatorów. W naszej ofercie znajdują się najnowsze urządzenia renomowanych światowych firm, m.in. LG, Samsung oraz Daikin.

Wykonujemy instalacje klimatyzacji domowej, biurowej oraz przemysłowej. Świadczymy kompleksowe usługi od projektowania instalacji klimatyzacji, przez wykonanie, po montaż i serwis.

Zachęcamy do współpracy. W razie jakichkolwiek pytań, zapraszamy do kontaktu.

Trwa wysyłanie wiadomości...

Formularz kontaktowy

Minimum 1 znak
Minimum 7 znaków
Niepoprawny adres e-mail
Minimum 1 znak
* pola obowiązkowe
* Proszę o kontakt w tej sprawie - akceptuję oświadczenie