Infolinia: 32 252 15 47 Sklep online Baza wiedzy FAQ Cennik usług Kontakt

POMPY CIEPŁA w Katowicach

Nasza firma zajmuje się profesjonalnym doradztwem, sprzedażą oraz montażem i kompleksowymi usługami serwisowymi pomp ciepła w Katowicach. Są to ekologiczne urządzenia czerpiące energię z naturalnych źródeł energii. Służą pobieraniu energii, która potem zostaje przekształcona w ogrzewanie domów, czy wody użytkowej. Zakup odpowiedniej pompy cieplnej sprawia, że przyczyniasz się nie tylko do ochrony środowiska naturalnego, ale również do ograniczenia kosztów związanych z wysoką eksploatacją tradycyjnych źródeł energii.

Jak działają pompy ciepła?

Pompa ciepła jest urządzeniem przekształcającym energię m.in. z ziemi albo powietrza w ogrzewanie domu, wody użytkowej lub chłodzenie wnętrz. Jej działanie opiera się na nieskomplikowanym mechanizmie. Ciepła energia pobierana jest przez pompę ciepła z dolnego źródła, gdzie temperatura ma niższą wartość, niż temperatura panująca w pomieszczeniu, które zamierzamy ogrzać. Następnie ciepło przetwarzane jest w taki sposób, aby miało wyższą temperaturę niż na początku, a później oddawane jest otoczeniu. Ogromną zaletą pompy ciepła jest fakt, że w przeciwieństwie do pieców grzewczych nie emituje szkodliwych substancji do atmosfery, a jej działanie nie grozi wybuchem czy ulatnianiem się czadu.

Jakie korzyści dają pompy ciepła?

Montowane przez nas pompy ciepła zapewniają dużą oszczędność energii, w porównaniu do tradycyjnych źródeł energii. Dodatkowymi atutami są niskie koszty eksploatacji oraz wysoki zwrot inwestycji, a także brak zagrożenia wybuchem czy zaczadzeniem. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że jest to zdecydowanie tańsza alternatywa od ekogroszku, pelletu czy tradycyjnego węgla brunatnego. Nie wymaga ona obsługi i nie wytwarza szkodliwych spalin. Zapewnia to pełną wygodę i bezpieczeństwo osób korzystając z budynków wyposażonych w pompy ciepła. Oprócz niskich kosztów wynikających z ogrzewania pompy dają możliwość również chłodzenia pomieszczeń.

Rodzaje pomp ciepła

W zależności od źródła dolnego, z którego pompa pobiera ciepło, wyróżniamy głównie trzy rodzaje pomp ciepła. Dolnym źródłem dla ogrzewania przy użyciu pompy ciepła może być energia pobrana z gruntu, wody gruntowej lub powietrza, stąd nazwy poszczególnych pomp:

 • pompy wodne cechują się wysoką wydajnością, ponieważ czerpią swoją energię z wody. Działają przy wykorzystaniu istniejących na danej posesji zbiorników wodnych;
 • pompy gruntowe stanowią źródło ciepła, wykorzystując do tego procesu grunt. Są trudniejsze w montażu, ale stanowią jednocześnie stabilny wybór, ze względu na dość stały poziom temperatury źródła dolnego;
 • pompy powietrzne pobierają energię z powietrza. Sprawdzają się najlepiej w przypadku małych posesji. Są również najprostsze w montażu.

Powietrzne pompy ciepła

Jak sama nazwa wskazuje, te pompy ciepła pobierają ciepło bezpośrednio z powietrza, wykorzystując zakumulowaną w nim energię, nawet do temperatury -25 stopni C. W zależności od formy przekazywania uzyskanego ciepła wyróżniamy tu:

 • pompy ciepła powietrze-powietrze, które działają na zasadzie wdmuchiwania powietrza do pomieszczeń za pomocą jednostek klimatyzacyjnych: naściennych, kanałowych, podstropowych, kasetonowych lub przypodłogowych;
 • pompy ciepła powietrze-woda, gdzie ciepło pobrane z powietrza przekazywane jest do grzewczej instalacji wodnej takiej jak: kaloryfery, klimakonwektory, ogrzewanie podłogowe.

Nasza firma wykonuje instalację pomp ciepła dla użytkowników prywatnych i komercyjnych. Współpracujemy z renomowanymi i cenionymi na rynku producentami tj.: Mitsubishi Electric, LG, Samsung, czy Daikin. Oferujemy cieszące się dużą popularnością pompy Altherma. Ponadto wyszkolona kadra fachowców prowadzi szkolenia dla osób, które decydują się na skorzystanie z naszej oferty. Pozostajemy w kontakcie przez cały proces realizacji usługi, dopasowując projekty do indywidualnych potrzeb i oczekiwań klientów.

Specjalnością naszej firmy są przede wszystkim powietrzne pompy ciepła. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu proponujemy Państwu kompleksową realizację inwestycji poprzez:

 • doradztwo i konsultację
 • wykonanie analiz porównawczych kosztów ogrzewania standardowymi systemami grzewczymi z systemami opartymi na pompach ciepła
 • wykonanie projektu
 • dostawę urządzeń od renomowanych producentów pomp ciepła takich jak: Mitsubishi Electric, Daikin, LG, Samsung
 • montaż instalacji i urządzeń
 • uruchomienie i szkolenie użytkowników

Air Engineering prowadzi sprzedaż klimatyzatorów i wentylatorów. W naszej ofercie znajdują się najnowsze urządzenia renomowanych światowych firm, m.in. LG, Samsung oraz Daikin.

Wykonujemy instalacje klimatyzacji domowej, biurowej oraz przemysłowej. Świadczymy kompleksowe usługi od projektowania instalacji klimatyzacji, przez wykonanie, po montaż i serwis.

Zachęcamy do współpracy. W razie jakichkolwiek pytań, zapraszamy do kontaktu.

Trwa wysyłanie wiadomości...

Chcesz zapytać o nasze usługi i ofertę? Zapraszamy:

Minimum 1 znak
Minimum 7 znaków
Niepoprawny adres e-mail
Minimum 1 znak
* pola obowiązkowe
* Proszę o kontakt w tej sprawie - akceptuję oświadczenie