Infolinia: 32 252 15 47 Sklep online Baza wiedzy FAQ Cennik usług Kontakt

FAQ

Porady w dziedzinie klimatyzacji, wentylacji, rekuperacji i pomp ciepła

Jaka klimatyzacja jest najtańsza?

Klimatyzacja oparta na instalacji wykonanej w systemie urządzeń typu split jest najtańszym sposobem uzyskania komfortu bytowego dla pomieszczeń w których chcemy uzyskać znośne dla siebie temperatury. Klimatyzatory montowane są w układzie jednostki zewnętrznej i wewnętrznej zapewniają komfort użytkowania pod względem głośności pracy i kompaktowość rozmiarów.

Jaką pompę ciepła zastosować, chodzi o dolne źródło ciepła?

Najtańsza pompa ciepła w zakupie i montażu jest z powietrznym dolnym źródłem. Jest to rozwiązanie jednio z najbardziej nowoczesnych obecnie stosowanych w krajach rozwiniętych ze względu na brak prac związanych z robotami  ziemnymi takimi jak odwierty lub wykopy dla poziomego wymiennika ciepła i związane z zakupem większej działki dla instalacji dolnego źródła.

Klimatyzacja zamontowana w domu musi być konserwowana?

Każde urządzenie które chcemy żeby pracowało w miarę bezawaryjnie musi być regularnie konserwowane czyli wykonywane przeglądy.   Szczegóły związane z konserwacją zawarte są w karcie gwarancyjnej. Najczęściej wykonuje się dwa przeglądy w roku. Klimatyzacja na pewno będzie bezawaryjnie pracować i będziemy z jej użytkowania zadowoleniu po spełnieniu tych wymagań.

Planuję zamontować pompę ciepła w domu który będę budować, czy możecie zrobić projekt do takiej pompy?

Tak mamy w swojej szerokiej ofercie sklepu internetowego sprzedaż pomp ciepła.  Nasza firma zajmuje się nie tylko  sprzedażą ale również wykonuje montaż klimatyzacji, montaż wentylacji, montaż pomp ciepła, wykonujemy projekty pod instalacje których jesteśmy wykonawcą. Prowadzimy również serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Proszę o kontakt w tej sprawie z działem klimatyzacja w Balicach lub Katowicach.

Mam do zamontowania klimatyzację kupioną indywidualnie, czy możecie wykonać montaż klimatyzacji w mieście Kraków?

Tak, firma Air Engineering Sp. z o.o. wykonuje tego typu zlecenia, z tym, że gwarancja  jest udzielana tylko na montaż w zakresie dostawy usługi. Proszę się skontaktować z działem klimatyzacja w Katowicach, gdzie udzielą porady w dziedzinie klimatyzacji i wentylacji.

Jak drogie jest używanie klimatyzacji?

Koszty uzależnione są od długości eksploatowania urządzenia i od typu jaki jest zastosowany. Obecnie zgodnie z dyrektywą unijną stosuje się urządzenia tzw. inwerterowe,  które pracują w zależności od zapotrzebowania faktycznego na energię.

Czy potrzebny jest przegląd klimatyzacji?

FAQ Zamontowane urządzenia klimatyzacyjne (jednostki wewnętrzne i zewnętrzne) dla prawidłowej i bezawaryjnej pracy muszą być przeglądane, czyli serwisowane. Serwis powinny wykonywać osoby, które posiadają certyfikaty producentów urządzeń. Najczęściej wykonuje się przeglądy dwa razy w roku, w odstępach co 6 miesięcy od daty  uruchomienia urządzeń. Szczegóły przeglądów i ich częstotliwość  zawarte są w książkach gwarancyjnych dostarczonych przez dostawcę urządzeń.

Jaki wybrać rekuperator do domu jednorodzinnego o wielkości 200m2?

Rekuperator dobiera się  ze względu na ilość powietrza potrzebną do prawidłowego zwentylowania domu. Dla szybkiego doboru liczymy kubaturę pomieszczeń i mnożymy przez 0,6 - jest to ilość wymian powietrza na godzinę.

Do tak wstępnego doboru szukamy dobrej ceny na rekuperatory, proponuję w naszym sklepie http://www.kupklimatyzator.pl/ gdzie można kupić nie tylko rekuperatory, ale również cały osprzęt do wykonania takiej wentylacji z rekuperacją.

Można również zamówić projekt z wykonaniem montażu wentylacji. W tym przypadku mogę zaproponować rekuperator o wydajności 350 m3/h z naszego sklepu:  Mitsubishi Lossnay LGH 35 RX5E   lub  Daikin VAM 350FB .

Ile czasu trwa przegląd jednego klimatyzatora?

Z doświadczenia mogę napisać, że podstawowy przegląd klimatyzatora typu split pojedynczy trwa między godziną a dwoma godzinami, jest to potrzebny czas do umycia i odkażenia jednostki wewnętrznej i zewnętrznej klimatyzatora, sprawdzenia poprawności działania układu freonowego, wykonanie pomiaru obciążenia  elektrycznego sprężarki, sprawdzenie zamocowania i stanu technicznego urządzeń i instalacji.

Mam klimatyzator w serwerowni, co jaki czas muszę wykonywać przegląd?

W serwerowni klimatyzator pracuje przez cały czas, więc częstotliwość wykonywania przeglądów jest uzależniona od zabrudzenia jednostki wewnętrznej i zewnętrznej. Przegląd klimatyzatora w serwerowni należy wykonywać często - najczęściej częstotliwość waha się między dwoma a czterema miesiącami.

Czy wpis w książkę gwarancyjną jest potrzebny?

Tak, jest potrzebny. Na podstawie tego wpisu, w sytuacji,  kiedy nastąpi awaria urządzenia możesz wymagać naprawy gwarancyjnej. Oczywiście pod warunkiem gdy awaria nastąpi w czasie obowiązywania okresu gwarancji.

Posiadam klimatyzator w domu i chciałbym go przenieść do sklepu, czy jest to możliwe?

Można wykonać usługę demontażu i ponownego montaż klimatyzatora. Jednak najrozsądniej byłoby zamontować w sklepie nowy klimatyzator.

Jaki klimatyzator do mieszkania w bloku? Duży pokój ma powierzchnię 20m2 . Jakiej mocy klimatyzator powinienem kupić?

Przyjmując do wstępnej kalkulacji kosztów montażu klimatyzacji proponuje szukać klimatyzatora o  mocy miedzy 2,0 kW do 2,5 kW. Duży wybór klimatyzatorów o takiej mocy jest w naszym sklepie internetowym  http://www.kupklimatyzator.pl/

Posiadam klimatyzator zamontowany kilka lat temu, zaczęła cieknąc woda z niego, co robić?

Wycieki wody z jednostki wewnętrznej następują wskutek zatkania lub przytkania odpływu skroplin. Proszę wezwać  serwis klimatyzacji, na pewno poradzą sobie z problemem.

Czy do biura można zamontować system klimatyzacyjny?

Tak, oczywiście. Systemy klimatyzacyjne polecane są w szczególności dla pomieszczeń biurowych. Zapraszamy do kontaktu z nami. Specjaliści z działu klimatyzacji w Katowicach chętnie pomogą Państwu w doborze urządzeń. Oferujemy również serwis klimatyzacji i instalacji w okresie gwarancji i po okresie gwarancji.

Mamy zamontowany system klimatyzacyjny Daikin, czy można go rozbudować o dalsze klimatyzatory ścienne Daikina?

Jednoznacznie nie można odpowiedzieć na to pytanie. Należy przeanalizować dokumentację projektową i zapoznać się z urządzeniami które zostały zamontowane. Wszystko zależy od typów i ilości jednostek klimatyzacyjnych firmy Daikin, które funkcjonują w systemie. Proszę przesłać do nas zapytanie wraz z dokumentację techniczna klimatyzacji. Pomożemy w rozwiązaniu problemu.

Wasza firma posiada oddział w Katowicach, czy tam też wykonujecie montaże?

Tak. Posiadamy oddział w Katowicach, który zajmuje się sprzedażą, doborem, montażem i serwisem  klimatyzatorów i systemów klimatyzacyjnych Daikin, Mitsubishi Electric, LG, Samsung i innych.

Chcę zlecić montaż klimatyzacji w mieszkaniu, ale w pierwszej kolejności trzeba wykonać instalację i montaż jednostki zewnętrznej ze względu na prace budowlane. Czy można tak zrobić?

Tak, można zlecić montaż klimatyzacji w sposób opisany w zapytaniu. Wiąże się to jednak z poniesieniem większych kosztów montażu klimatyzacji ze względu na dodatkowy przyjazd serwisu w celu  montażu jednostki wewnętrznej i uruchomienia całej instalacji klimatyzacyjnej.

Szukam dobrego klimatyzatora do mieszkania, co możecie polecić?

Trudno polecić klimatyzator nie znając wielkości i usytuowania mieszkania. Wszystkie klimatyzatory, które można kupić w naszym sklepie internetowym http://www.kupklimatyzator.pl. są godne polecenia. W zależności od oczekiwań można wybrać klimatyzatory Mitsubishi Electric, Daikin, Samsung czy LG.

Proponujemy również montaż klimatyzacji przez naszych certyfikowanych specjalistów. Zakup klimatyzatora wraz z montażem pozwala zaproponować 8% stawkę VAT.

Gdzie można zobaczyć montaże wykonane przez Air Engineering sp. z o.o.?

Z pełną dokumentacją zdjęciową wykonanych montaży klimatyzacji i montaży systemów wentylacji można zapoznać się w jednym z naszych biur. Zapraszamy do siedziby głównej Air Engineering w Katowicach. Dokładną lokalizację znajdziesz w zakładce Kontakt. Wybrane realizacje instalacji można zobaczyć w zakładce Realizacje.

Szukam firmy, która zajmuje się serwisem klimatyzacji Mitsubishi Electric.

Air Engineering jako firma z wieloletnim doświadczeniem specjalizuje się w montażu i serwisie klimatyzacji Mitsubishi Electric. Posiadamy odpowiednie certyfikaty wydane przez producenta, które można obejrzeć w dziale Certyfikaty.

Jak długo trwa montaż klimatyzacji w domu?

Wszystko zależy do tego jaki model klimatyzatora montujemy i w której części pomieszczenia. Z reguły instalacja przebiegająca bez problemów jest to jeden dzień.

Posiadacie w swojej ofercie klimatyzatory firmy Samsung, co to jest za jakość?

Klimatyzatory Samsung są to urządzenia znanego koreańskiego producenta. Samsung Electronics oferuje urządzenia najwyższej jakości oparte na nowoczesnych rozwiązaniach technologicznych. Klimatyzatory Samsung mają automatyczną zmianę trybu pracy, system oczyszczania powietrza, autorestart czy tryb TURBO. Dostępne funkcje zależą od wybranego modelu klimatyzatora.

Trwa wysyłanie wiadomości...

Chcesz zapytać o nasze usługi i ofertę? Zapraszamy:

Minimum 1 znak
Minimum 7 znaków
Niepoprawny adres e-mail
Minimum 1 znak
* pola obowiązkowe
* Proszę o kontakt w tej sprawie - akceptuję oświadczenie