Infolinia: 32 252 15 47 Sklep online Baza wiedzy FAQ Cennik usług Kontakt

Sposoby wymiany powietrza w pomieszczeniach

W dobie poważnych zanieczyszczeń, które generowane są dziś w dużych ilościach, szczególnie w większych miastach, bardzo ważne jest abyśmy starali się żyć w jak najczystszym środowisku. Nie zawsze mamy na to wpływ, jednak możemy zadbać o świeże powietrze w swoich domach oraz biurach. Istnieje wiele sposobów wymiany powietrza w pomieszczeniach. Możemy stosować profesjonalne systemy rekuperacyjne, systemy wentylacji oraz różnego rodzaju klimatyzatory. Jednak jednym ze skuteczniejszych sposobów zadbania o świeże i zdrowe powietrze w naszym otoczeniu, jest używanie oczyszczaczy powietrza.

Oczyszczacze powietrza

Oczyszczacze powietrza są profesjonalnymi urządzeniami medycznymi, zapewniającymi świeże, czyste i co najważniejsze zdrowe powietrze, w pomieszczeniach, w których są stosowane. Wykorzystują one innowacyjne technologie, które jeszcze do niedawna stosowane były jedynie w szpitalach oraz ośrodkach medycznych. Ich działanie polega na wykorzystywaniu lampy UV oraz specjalistycznych filtrów, które pozwalają uzyskać reakcję nazywaną utlenianiem fotokatalitycznym. W wyniku tej reakcji, dochodzi do sterylizacji oraz jonizacji filtrowanego powietrza, co oznacza jego całkowite oczyszczenie z różnego rodzaju bakterii, wirusów oraz dymu papierosowego. Oczyszczacze skutecznie usuwają z powietrza dym i sadzę z procesu spalania w różnego rodzaju piecach i kotłach, z spalin samochodowych. Oczyszczacze wychwytują również kurz, pyłki, sierść, a także komórki grzybów i roztocza, które często zanieczyszczają wdychane przez nas powietrze.

Oczyszczacze powietrza nie emitują nieprzyjemnych dźwięków i zużywają niewielką ilość energii, co czyni je tanimi w eksploatacji. Ponad to, wyposażone są najczęściej w filtry antyalergiczne i węglowe. Jeżeli chcą Państwo zwiększyć komfort przebywania w domu lub pracy, podnieść swoją koncentrację, a przede wszystkim zadbać o swoje zdrowie, oczyszczacze powietrza mogą okazać się idealnym rozwiązaniem.

Trwa wysyłanie wiadomości...

Chcesz zapytać o nasze usługi i ofertę? Zapraszamy:

Minimum 1 znak
Minimum 7 znaków
Niepoprawny adres e-mail
Minimum 1 znak
* pola obowiązkowe
* Proszę o kontakt w tej sprawie - akceptuję oświadczenie