Infolinia: 32 252 15 47 Sklep online Baza wiedzy FAQ Cennik usług Kontakt

Klimatyzacja cena z montażem

Klimatyzacja: cena z montażem

Coraz częściej decydujemy się na rozwiązania, które jeszcze kilka lat temu wydawały nam się niepotrzebne. Dłuższe i bardziej upalne sezony letnie sprawiają, że chętniej sprawdzamy takie frazy jak klimatyzacja cena z montażem. Bo luksus chłodniejszego powietrza to nie tylko cena urządzenia, ale także jego montażu.

Pozorne oszczędności

O tym, jak ostatecznie będzie działać zakupione przez nas urządzenie chłodzące decyduje jego montaż. Najbardziej korzystna opcja to zakup sprzętu chłodzącego razem z montażem. Wówczas mamy pewność, że wszystkie czynności zostały wykonane prawidłowo, co pracownik potwierdza w dokumencie gwarancyjnym. Klimatyzacja w cenie z montażem kosztuje więcej, jednak nie warto na tej inwestycji oszczędzać. Co wchodzi w skład montażu? Czynności jest kilka. To przede wszystkim podłączenie instalacji elektrycznej, montowanie instalacji freonowej pomiędzy jednostkami, wytworzenie próżni. Do tego dochodzi montaż grawitacyjnego odprowadzania skroplin oraz sprawdzenie, czy cała instalacja chłodnicza jest szczelna i prawidłowo działa.

Specjalne kwalifikacje

Powyższa lista czynności, jakie należy wykonać pokazuje, że instalowanie klimatyzacji do prostych nie należy. Mimo to bywają śmiałkowie, dla których klimatyzacja cena z montażem jest zbyt droga, więc zabierają się za grzebanie w instalacji samodzielnie. Tymczasem do montażu klimatyzacji potrzebne są specjalistyczne narzędzia. Niezbędny jest również czynnik chłodniczy, służący do wypełnienia instalacji. Jest to element, który należy dozować zgodnie z przepisami. A te wskazują, że mogą go używać jedynie osoby, posiadające odpowiednie kwalifikacje. Ich potwierdzeniem jest specjalny dokument, uprawniający do instalowania urządzeń chłodniczych. Jest on ważny przez 5 lat.

Wycena montażu

Zanim podejmie się ostateczną decyzję o zakupie, warto pytać, jaki będzie wyglądać klimatyzacja cena z montażem. Renomowane firmy instalatorskie oferują wycenę bezpłatnie. Niektórzy doliczają ten element do ceny ogólnej. Korzystając z oferty specjalistów można zyskać cenny kontakt do osób, które pomogą nam również w ramach serwisu pogwarancyjnego. Stan techniczny urządzenia trzeba cyklicznie sprawdzać, aby mieć pewność, że działa bez zarzutu.

Dlaczego warto zainwestować w klimatyzację wraz z fachowym montażem, mimo, że podwyższa to cenę całości? Ponieważ samodzielne majsterkowanie w markowym urządzeniu przez osoby bez kwalifikacji i doświadczenia najczęściej kończy się utratą gwarancji na nowo zakupione urządzenie.

Trwa wysyłanie wiadomości...

Chcesz zapytać o nasze usługi i ofertę? Zapraszamy:

Minimum 1 znak
Minimum 7 znaków
Niepoprawny adres e-mail
Minimum 1 znak
* pola obowiązkowe
* Proszę o kontakt w tej sprawie - akceptuję oświadczenie