Infolinia: 32 252 15 47 Sklep online Baza wiedzy FAQ Cennik usług Kontakt

Klimatyzacja w domu jednorodzinnym

Czy warto instalować klimatyzację w domu jednorodzinnym?

Współczesne budownictwo to lekkie i przewiewne materiały. Z jednej strony takie cechy to ich wielki atut. Z drugiej upały sprawiają, że tego typu elementy łatwiej i mocniej się nagrzewają. Bywa, że nie są w stanie schłodzić się nawet do nocy. A wtedy gorące i suche powietrze może stać się naprawdę uciążliwe.

Lepsze samopoczucie

Nadmierne, letnie upały nie służą naszemu zdrowiu. Jeśli przez wiele dni przebywamy w temperaturze wyższej niż 26 stopni, odbija się to na naszym zdrowiu i samopoczuciu. Upał powoduje ospałość, zmniejsza również efektywność podczas pracy. To dlatego pierwsze klimatyzatory pojawiły się w biurach i innych miejscach pracy. Klimatyzacja w domu jednorodzinnym to kolejny etap udogodnień, jakie warto sobie zafundować. Dzięki niej można liczyć na komfortowy wypoczynek we własnych czterech ścianach. Urządzenia do chłodzenia przydadzą się nie tylko w sezonie letnim. Świetnie nadają się również do ogrzewania, kiedy robi się chłodno. W naszych warunkach klimatycznych nie jest to główne źródło ogrzewania, bardziej dodatkowe.

Klimatyzacja coraz tańsza

Większe zainteresowanie inwestorów klimatyzacją w domu jednorodzinnym sprawia, że rynek instalatorów stał się bardziej konkurencyjny. Instalacja, znana głównie z wielkich obiektów doskonale nadaje się również do domów oraz mieszkań. Najlepiej pomyśleć o niej na etapie budowy. Można ją również dokupić w dowolnym momencie. Wystarczy dobrać urządzenie do swoich potrzeb. Popularne są klimatyzatory ścienno - sufitowe. Droższe od nich są rozwiązania podłogowe oraz klimatyzatory kasetonowe. Cena sprzętu jest uzależniona od producenta oraz zakresu funkcji, jakie obsługuje.

Kłopotliwy montaż

Najtańsza klimatyzacja w domu jednorodzinnym to urządzenie kupione przez Internet. Jednak w tym wypadku należy na własną rękę szukać ekipy, która zamontuje całość. Bywa, że inwestor zabiera się za samodzielny montaż. To nie jest dobry pomysł, ponieważ wymaga wiedzy specjalistycznej o instalacjach, jak również posiadania odpowiednich narzędzi. Fachowcy mają odpowiednie uprawnienia, wydawane na 5 lat. Bez nich nawet dobry, markowy klimatyzator może nie mieć zatwierdzonej gwarancji po amatorskim montażu.

Ponieważ klimatyzacja to nie tylko schłodzone powietrze ale również kwestia jego jakości i odpowiedniej wilgotności, najlepiej jej montaż oddać w ręce fachowców. Łatwo ich znaleźć w firmach, które sprzedają markowe urządzenia chłodzące.

Trwa wysyłanie wiadomości...

Chcesz zapytać o nasze usługi i ofertę? Zapraszamy:

Minimum 1 znak
Minimum 7 znaków
Niepoprawny adres e-mail
Minimum 1 znak
* pola obowiązkowe
* Proszę o kontakt w tej sprawie - akceptuję oświadczenie