Infolinia: 32 252 15 47 Sklep online Baza wiedzy FAQ Cennik usług Kontakt

Klimatyzatory pokojowe

Jeszcze do niedawna klimatyzacja kojarzyła nam się z miejscami użyteczności publicznej, jak restauracja, biurowiec czy sklepy. Jednak coraz częściej również prywatni inwestorzy decydują się na klimatyzatory pokojowe. Nie trzeba ich specjalnie montować a efekt ich działania jest prawie taki sam - chłodzi w upalne dni.

Klimatyzator przenośny

Ostatnie wyjątkowo ciepłe lata pokazały, że również w naszej szerokości geograficznej warto zaopatrzyć się klimatyzatory pokojowe. Wybierają je właściciele domów, jak również mieszkań. Latem przebywanie w niewielkich pomieszczeniach, zwłaszcza tych, które znajdują się na wyższych kondygnacjach, może być wyjątkowo uciążliwe. Doskonałym rozwiązaniem jest przenośny klimatyzator, ochładzający wnętrze. Urządzenie można przenosić z miejsca na miejsce i ustawiać tam, gdzie akurat przebywają domownicy.

Wygodne orzeźwienie

Klimatyzatory pokojowe mają kilka zalet. Można je używać zaraz po rozpakowaniu. Łatwo je przenieść w dowolne miejsce. Rura wyrzutowa, która musi mieć wyprowadzenie na zewnątrz wchodzi w skład zestawu akcesoriów, dołączonych do urządzenia. Klimatyzatory przenośne sprawdzają się w sytuacji, kiedy zależy nam na obniżeniu temperatury jednego pokoju. Ich siła nie rozchodzi się na inne pomieszczenia. Klimatyzatory pokojowe to nie tylko chłodne orzeźwienie. Niektóre modele posiadają dodatkowe funkcje, poza chłodzeniem również osuszania oraz oczyszczania powietrza z drobnoustrojów.

Dobrze wybrać

Wielość marek klimatyzatorów pokojowych nie ułatwia wyboru osobie, zainteresowanej takim zakupem. Warto wziąć pod uwagę parametry zewnętrzne urządzenia - rozmiar oraz to, czy będzie pasował do wnętrza. Należy dowiedzieć się jaką konkretny model ma wydajność chłodzenia, którą mierzy się w kilowatach. Im jest ich więcej, tym większą powierzchnię można schłodzić danym klimatyzatorem. Do mniejszego metrażu o powierzchni około 20 m2 wystarczy moc 2 kW.

Klimatyzatory przenośne są zwykle dużo głośniejsze i mniej wydajne niż klimatyzatory Split lub Multi Split oraz wymagają kanałowego odprowadzenia gorącego powietrza z klimatyzatora na zewnątrz klimatyzowanego pomieszczenia - do kanału wentylacyjnego, za okno lub drzwi pomieszczenia, dlatego takie rozwiązanie polecamy tylko w przypadku gdy nie ma możliwości montażu klimatyzatorów Split lub Multi Split.

Trwa wysyłanie wiadomości...

Chcesz zapytać o nasze usługi i ofertę? Zapraszamy:

Minimum 1 znak
Minimum 7 znaków
Niepoprawny adres e-mail
Minimum 1 znak
* pola obowiązkowe
* Proszę o kontakt w tej sprawie - akceptuję oświadczenie