Infolinia: 32 252 15 47 Sklep online Baza wiedzy FAQ Cennik usług Kontakt

Klimatyzatory

Klimatyzatory to urządzenia, które przestały kojarzyć się z luksusem wyjątkowych miejsc. Ze względu na swoją cenę oraz niewielki rozmiar mogły trafić również do mniejszych miejsc użyteczności publicznej oraz mieszkań i domów jednorodzinnych. Klimatyzatory w Katowicach to propozycja komfortu dla pracowników i domowników.

Temperatura i wilgotność

Podstawowa funkcja urządzenia chłodzącego dotyczy obniżenia temperatury w upalne dni. Coraz częściej klimatyzatory spełniają również funkcję grzewczą - poniżej temperatury 18 stopni można zmienić rodzaj strumienia powietrza, jakie jest emitowane. Pozytywny wpływ na mikroklimat w dowolnym pomieszczeniu spełnia także funkcja wentylacji. Pracujący lub odpoczywający człowiek najlepiej czuje się w temperaturze 23-26oC i wilgotności rzędu 40-60%. Usuwanie nadmiaru wilgoci z wnętrza jest kluczowe dla zatrzymania procesu nadmiernego pocenia się. Emitowane powietrze jest zdrowsze, wpływa również pozytywnie na samopoczucie. Oznacza również brak przeciągów i nagłych podmuchów wiatru. Prędkość przepływu powietrza można regulować - zaleca się, aby jego wartość była nie mniejsza niż 0,2m/s. Klimatyzator nie powinien nadmiernie schładzać wnętrza. Różnice między pomieszczeniem klimatyzowanym a nieklimatyzowanym mogą sięgać maksymalnie 7°C.

Koszty klimatyzacji

Decyzja o montażu klimatyzatora to wydatek o różnej wysokości. Dostępnych jest wiele tanich jednostek, które zwykle mają krótką żywotność. Większy nakład finansowy najczęściej oznacza tańszą eksploatację, czyli niski pobór energii. Markowe klimatyzatory najlepiej oddać w ręce fachowców, ponieważ samodzielny montaż oznacza ewentualność uszkodzenia. W takich przypadkach producent cofa gwarancję. Zamawiając urządzenie wraz z montażem można liczyć również na rabat z podatku VAT. Koszt jest uzależniony od typu montowanego urządzenia, długości instalacji, rodzaju zamocowania oraz wysokości, na jakiej zamontowana jest jednostka zewnętrzna. Za najtańszą uchodzi opcja montażu przez ścianę, kiedy elementy zewnętrzne zostają umieszczone po przeciwnej stronie tej samej ściany, co wewnętrzna.

Klasa energetyczna

Wybierając urządzenie chłodzące, zasilane prądem, warto sprawdzić jego klasę energetyczną. Najwyższą dostępną klasą jest obecnie A+++. Można ją znaleźć wśród urządzeń najbardziej efektywnych, z górnej półki. Oznacza to sprzęt relatywnie drogi. Tańsze urządzenia są o wiele droższe w eksploatacji. Modele w porównywalnej cenie niekoniecznie będą pracować tak samo wydajnie. Warto zwrócić uwagę dodatkowo na tak zwaną sezonową efektywność chłodzenia S.E.E.R. Jej wyższe wskaźniki oznaczają mniejsze zużycie energii do transportu ciepła. Klimatyzatory w Katowicach mają różne klasy energetyczne. Ich dobór można w każdej chwili konsultować z pracownikami Air Engeneering jeszcze przed podjęciem ostatecznej decyzji.
Jeśli praca klimatyzatora ma być jeszcze bardziej oszczędna, należy zadbać o skuteczną izolację przegród budowlanych, stropów, ścian oraz okien.

Trwa wysyłanie wiadomości...

Chcesz zapytać o nasze usługi i ofertę? Zapraszamy:

Minimum 1 znak
Minimum 7 znaków
Niepoprawny adres e-mail
Minimum 1 znak
* pola obowiązkowe
* Proszę o kontakt w tej sprawie - akceptuję oświadczenie