Infolinia: 32 252 15 47 Sklep online Baza wiedzy FAQ Cennik usług Kontakt

Pompa ciepła

Pompa ciepła Daikin Altherma - rewolucja w dziedzinie ogrzewania i energia za darmo

Firma Daikin, znany japoński producent urządzeń klimatyzacyjnych, wypuściła na rynek polski nowy produkt o nazwie Altherma LT typu Split. Jest to pompa ciepła służąca do ogrzewania niskotemperaturowego nowo budowanych i remontowanych domów i mieszkań.

Dzięki nowoczesnemu rozwiązaniu może być zastosowana do ogrzewania i produkcji ciepłej wody.
Układ ogrzewania ze względu na niski parametr możemy zastosować:

  • w ogrzewaniu podłogowym 
  • z grzejnikami niskotemperaturowymi 
  • z układem klimakonwektorów, który można również zastosować do chłodzenia w okresie letnim.

Innowacyjność pompy ciepła Daikin Altherma LT

Innowacyjność tej pompy ciepła polega na niskim zużyciu energii, oszczędności na przestrzeni w której musi być montowana, braku potrzeby wykonywania drogich przyłączy gazowych i instalacji kosztownych kominów.

Daikin Altherma LT - elementy

Pompa ciepła powietrze - woda  Daikin Altherma LT składa się z jednostki zewnętrznej i wewnętrznej Hydrobox  połączonej instalacją freonową. W ekstremalnych momentach zapotrzebowania na energię cieplną układ jest wspomagany grzałką elektryczną zamontowaną fabrycznie.

Pompa ciepła daje najwyższy poziom oszczędności kosztów eksploatacyjnych

Tego typu urządzenia ze względu na najbardziej ekonomiczne uzasadnienie dobiera się na 90%-95%   zapotrzebowania na energię z pompy ciepła, pozostałe zapotrzebowania na energię cieplną pokrywa już wspomniana wcześniej grzałka elektryczna.

Na obszarze Polski jest coraz większe zainteresowanie montażem pomp ciepła wodnych i powietrznych. W pompie powietrznej medium grzewczym jest powietrze, które jest rozprowadzone poprzez zaizolowane kanały wentylacyjne  zakończone  kratkami lub anemostatmi. Niskotemperaturowa pompa ciepła Daikin Altherma LT oferuje najwyższy poziom oszczędności kosztów eksploatacyjnych i równocześnie wysoką efektywność energetyczną w zadanym przedziale temperatur.

Trwa wysyłanie wiadomości...

Chcesz zapytać o nasze usługi i ofertę? Zapraszamy:

Minimum 1 znak
Minimum 7 znaków
Niepoprawny adres e-mail
Minimum 1 znak
* pola obowiązkowe
* Proszę o kontakt w tej sprawie - akceptuję oświadczenie