Infolinia: 32 252 15 47 Sklep online Baza wiedzy FAQ Cennik usług Kontakt

Serwis klimatyzacji

Instalacja klimatyzacyjna w mieszkaniu, domu lub miejscu użyteczności publicznej to wyjątkowa wygoda i komfort użytkowania pomieszczeń. Niższe ceny, łatwa dostępność wysokiej klasy sprzętów zachęcają do inwestycji tego typu. Dla jej właściwego użytkowania zalecane jest odpowiednie serwisowanie sprzętu.

Montaż to początek

Prawidłowe zamontowanie urządzenia chłodzącego nie kończy czynności, jakie są niezbędne do zapewnienia jego sprawnego funkcjonowania. Równie ważne są cykliczne działania serwisowe, które pozwolą na utrzymanie sprzętu w odpowiednim stanie. Taka profilaktyka zapobiega powstawaniu i rozwojowi drobnoustrojów, które nawiewane do pomieszczenia mogą powodować niekorzystne samopoczucie wśród pracowników lub domowników. Osobista ingerencja osób, które nie są zaznajomione z technologią i instalacją sprzętu jest niewskazana. Może oznaczać jego uszkodzenie oraz utratę gwarancji. Serwisowanie klimatyzatorów zapewniają firmy, w których urządzenie zostało zakupione a jego pracownicy dokonali montażu. To najbardziej bezpieczna opcja, dostępna w Air Engineering. Nie ma potrzeby kontaktowania się z producentem, ponieważ przeszkolony pracownik potrafi serwisować urządzenia wszystkich dostępnych w sklepie marek.

Wygodne serwisowanie

Fachowcy od montażu i serwisowania samodzielnie wykonują wszystkie powierzone im czynności. Nawet w najmniejszym stopniu nie angażują do tego zleceniodawcy. Posiadają własne środki czystości, w tym preparaty bakteriobójcze i dezynfekujące. Ingerencja w układ wentylacyjny i klimatyzacyjny wymaga wiedzy, doświadczenia i stosownych uprawnień. Producenci deklarują, iż materiały, z jakich produkuje się współczesne klimatyzatory nie pozwalają na rozwijanie się grzybów, bakterii lub drobnoustrojów różnego typu. Jednak nie ma 100% gwarancji, że do urządzenia nie dostało się zanieczyszczenie z zewnątrz, które będzie powodowało dyskomfort. Zwłaszcza u osób, borykających się z alergią.

Diagnoza i wymiana

Serwis klimatyzacji w Katowicach obejmuje wiele czynności. Zaczyna go diagnoza, po niej następuje dostarczenie nowej części i wymiana wadliwego elementu. Wieloletnie doświadczenie pracowników Air Engineering sprawia, że działania są szybkie i skuteczne. Serwisant posiada świadectwo kwalifikacji, wydane przez Centralny Ośrodek Chłodnictwa w Krakowie, dotyczące: „napraw i obsługi technicznesj urządzeń i instalacji chłodniczych zawierających substancje kontrolowane oraz obrotu tymi substancjami.” Co roku aktualizuje również certyfikaty autoryzacyjne firm Mitsubishi Electric, Daikin, LG, Samsung, York, Fujitsu, Whirlpool.
Serwis klimatyzacji, to również przeglądy konserwacyjne klimatyzacji Split, Multi-Spli, systemów VRV i VRF. Urządzenie jest sprawdzane podczas pracy we wszystkich trybach. Czyszczone są poszczególne elementy, stosuje się odpowiednie preparaty. Można liczyć również na przegląd i czyszczenie centrali wentylacyjnych oraz czyszczenie i odkażanie chłodnicy powietrza.

Trwa wysyłanie wiadomości...

Chcesz zapytać o nasze usługi i ofertę? Zapraszamy:

Minimum 1 znak
Minimum 7 znaków
Niepoprawny adres e-mail
Minimum 1 znak
* pola obowiązkowe
* Proszę o kontakt w tej sprawie - akceptuję oświadczenie